Trump Özür Diledi!

ABD Başkanı Donald Trump, Twitter hesabından yaptığı İslam karşıtı paylaşımlarla ilgili olarak istenirse özür dileyeceğini söyledi.

Trump Özür Diledi!

ABD Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz aylarda Twitter hesabı üzerinden aşırı sağcı İngiliz bir grubun İslam karşıtı mesajlarını yeniden paylaşmış ve bu hareketiyle büyük tepki çekmişti.

ÖZÜR DİLEYEBİLİRİM

Dünya Ekonomik Forumu için Davos'ta bulunan Trump'a ITV'ye verdiği röportajda bu konu soruldu. Trump, konuyla ilgili olarak istenildiği takdirde özür dileyebileceğini belirtti.

Trump, "Bu korkunç ırkçı insanlarla bir arada anılmak istemiyorum" ifadelerini kullandı.

Geçtiğimiz günlerde İngiltere'ye olan ziyaretini iptal eden Trump'ın, bu kararını İngiltere'deki olası protestolar nedeniyle aldığı iddia edilmişti.

DONALD TRUMP KİMDİR?

14 Haziran 1946 senesinde dünyaya gelen Donald John Trump Queens, New York doğumludur. ABD'li iş adamı, siyasetçi, yönetici, girişimci ve yazar olan Trump. ABD başkan adayı olmuş ve seçilmiştir. Ayrıca Trump Organizasyonu'nun başkanı olan Trump dünyanın sayılı zenginlerindendir.

Pensilvanya'da bulunan Wharton Institu'de İşletme bilimleri eğitimi alan Trump Üniversite yıllarında babası Fred Trump'ın emlak ve inşaat firmasında çalışmıştır. Kariyeri sırasında oteller, golf sahaları ve daha birçok yapı inşa etmiştir.

İlk büyük işine 1973'te imza attı

İlk büyük emlak işine 1973 yılında imza attı. New York'un tam ortasına 290 daireli ve 18 katlı bir gökdelen inşaa etti. Daha ilk büyük inşaatında,,devletten vergi indirimi ve ucuz arsa almayı başaracaktı. Bu konu, yıllar sonra seçim kampanyasına bile malzeme olacaktı.

Trump: The Art of the Deal ve Trump: How to Get Rich gibi birçok kitap yazmıştır. 2000 ABD başkanlık seçimleri'nde Reform Partisi adayları arasında yer almıştır. Forbes iş dergisi tarafından hazırlanan Dünyanın En Zengin 400 İnsanı listesinde yer almıştır. 2004-2015 yılları arasında NBC kanalında yayınlanan ünlü reality show The Apprentice'de yer almıştır.

2016 yılında sert barış ideolojisinin, IŞİD, atom ülkesi İran ve komünist Çin’e karşı caydırıcı silah olarak kullanılması sebebiyle Nobel Barış Ödülüne aday gösterildi.

Irkçı ve İslam karşıtı söylemleri

Kampanyasının ilk gününden itibaren ırkçı ve İslam karşıtı söylemleri yeninden Amerikan siyasetinin merkezine taşıdı. En büyük vaadi vergi indirimiydi. Suriyeli mültecileri ülkelerine geri göndermek ve DEAŞ'ı 30 günde bititrmek de diğer vaatleri arasındaydı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı doğru kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR