TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne Tam Destek Açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu,“Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye’nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum” dedi.

TBB Başkanı Feyzioğlu’ndan Yargı Reformu Strateji Belgesi'ne Tam Destek Açıklaması

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu, bugün açıklanan Yargı Reformu Strateji Belgesi ile ilgili bir açıklamada bulundu.

SADECE BİR REFORM BELGESİ DEĞİL, TÜRKİYE İTTİFAKININ YOL HARİTASI  

Feyzioğlu, “Bu, Sayın Cumhurbaşkanının Türkiye ittifakı söyleminin de altını dolduran bir husus. Bugün açıklanan belgeyi sadece bir reform belgesi olarak görmüyorum, Türkiye’nin büyük kucaklaşmasının adı olarak nitelediğim Türkiye ittifakının yol haritası olarak görüyorum” diye konuştu. 

"GERÇEKLEŞTİRİLİRSE AB STANDARTLARI ÜZERİNE ÇIKARIZ"

Belge ile hakim ve savcı yardımcılığı getirildiğini ve bunun hakim ve savcı kalitesinin Türkiye’ye yakışan şekilde artacağı anlamına geldiğini söyleyen Feyzioğlu, “Sizi temin ederim AB standartlarının da üzerine çıkıyoruz bu reformlar gerçekleştirilirse” ifadelerini kullandı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR