PKK'dan CHP'ye Bomba Seçim Teklifi!

PKK'nın yöneticilerinden Bese Hozat kod adlı Hülya Oran, CHP hakkında, "CHP içindeki ulusalcı damar, inkarcı, imhacı politikalardan çok fazla vazgeçmedi" dedi.

PKK'dan CHP'ye Bomba Seçim Teklifi!

KCK Yürütme Konseyi üyesi Bese Hozat, HDP adına CHP ve ÖDP'ye ittifak teklifinde bulundu. İttifak için Cumhuriyet Halk Partisi içindeki ulusalcıların tasfiye edilmesi gerektiğini belirten Hozat, "olası bir erken seçimde kesinlikle tüm demokrasi güçlerinin bir blok olarak hareket etmesi lazım" dedi.

"ORTAK BİR İTTİFAKLA SEÇİME GİRİLMELİ"

Mednuçe TV'ye açıklamalarda bulunan Bese Hozat, "Ortak bir ittifakla bu seçime girilmelidir. CHP, ÖDP, HDP vb. tüm demokrasi güçleri... AKP, MHP ittifakı ve faşist bloğuna karşı bir demokrasi bloğunu Türkiye'de hızla örgütleyip ciddi bir hazırlık sürecine girmelidirler" dedi.

"CHP, ENGELLEYİCİ ROL OYNADI"

Hozat CHP içinse "CHP içindeki ulusalcı damar, inkarcı, imhacı politikalardan çok fazla vazgeçmedi" diyerek, CHP'nin Kürt sorununun demokratik çözümü konusunda her zaman engelleyici bir rol oynadığını ve Kürt coğrafyasında kendisini bitirdiğini söyledi. AK Parti'nin devlet içindeki Kemalistleri tasfiye ettiğini söyleyen PKK yöneticisi, CHP'nin etkisinin böylece daha da azaldığını iddia etti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR