Muğla'da FETÖ Operasyonunda Bir Avukat Gözaltına Alındı

Örgüt hiyerarşisinde 'mahrem imam' olarak bilindiği öne sürülen şüpheli avukatın, sorumlusu olduğu askerlere emir verdiği iddia edildi.

Muğla'da FETÖ Operasyonunda Bir Avukat Gözaltına Alındı

Muğla'da FETÖ Operasyonunda Bir Avukat Gözaltına Alındı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) karşı düzenlenen operasyonda bir avukat yakalandı.

Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde yapılan soruşturmada, FETÖ'nün Türk Silahlı Kuvvetleri'ndeki yapılanmasında yer aldıkları öne sürülerek yakalanan askerlerden bazıları etkin pişmanlık kararlarından yararlanarak, kendilerinden sorumlu şahsın Fethiye Barosuna kayıtlı avukat B.K. olduğunu söyledi.

Bunun üzerine operasyon yapan İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekipleri, zanlı avukatı Fethiye ilçesinde yakaladı.

Emniyete götürülen avukat B.K'nin etkin pişmanlık kararlarından yararlanan örgüt üyesi askerlerle iletişimi tespit edildi. Bu kapsamda sorguya alınan eski askerler, şüphelinin örgüt hiyerarşisinde "mahrem imam" olarak anılan şahıs olduğunu ve emirleri de bu avukattan aldıklarını dile getirdi.

ZAnlı avukatın emniyetteki işlemleri devam ediyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR