MHP Milletvekili Aday Listesini Açıkladı

MHP, 24 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimlerde yarışacak milletvekili adaylarını açıkladı.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP), 24 Haziran'da cumhurbaşkanı seçimiyle beraber yapılacak 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimleri için milletvekili aday listesini duyurdu.

BAHÇELİ NEREDEN ADAY OLDU?

Açıklanan milletvekili listesine göre, MHP lideri Devlet Bahçeli aday listesinde memleketi Osmaniye'den 1'inci sırada yer aldı. 3 önemli büyükşehir olan İstanbul, Ankara ve İzmir milletvekili adayları ise dikkat çekti.

ANKARA

Açıklanan listeye göre MHP’nin Ankara milletvekili adayları şu şekilde:

Ankara 1'inci Bölge 1'inci sırada Mevlüt Karakaya, 2'nci sırada Zühal Topçu ve 3'üncü sırada Eyüp Yıldız aday olarak gösterildi. Ankara 2'nci Bölge 1'inci sıradaki Sadir Durmaz'ı Nevin Taşlıçay ve Abdullah Ağar takip etti. Ankara 3'üncü Bölge 1'inci sırada yer alan Yaşar Yıldırım'ı ise Erkan Haberal ve Fatih Çetinkaya takip etti.

İSTANBUL

Açıklanan listeye göre MHP’nin İstanbul milletvekili adayları şu şekilde:

İstanbul'da listenin ilk 3 sıralarında; 1'inci Bölge'de Edip Semih Yalçın, İzzet Ulvi Yönter ve Mehmet Bülent Karataş, 2'nci Bölge'de Celal Adan, Cemal Çetin ve Nur Tuğba Aktay, 3'üncü Bölge'de ise Feti Yıldız, İsmail Faruk Aksu ve Arzu Erdem yer alıyor.

İZMİR

MHP İzmir milletvekili adayları şu şekilde:

İzmir'de ilk 3 sıralarda; 1. Bölge'den Hasan Kalyoncu, Selahattin Şahin ve Cihan Aslan yer alırken 2. Bölge'den ise Tamer Osmanağaoğlu, Abdulkadir Bektaş ve Yalçın Koçyiğit MHP’nin milletvekili adayları olarak gösterildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR