İzmir'de Ekmek Fiyatlarına Zam Yapıldı

İzmir'de 2 senedir zam yapmadıklarını söyleyen İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, 29 Nisan'dan 250 gram ekmeğin 1,50 liradan, 200 gram ekmeğin ise 1,25 liradan satılacağını açıkladı.

İzmir'de Ekmek Fiyatlarına Zam Yapıldı

Girdi maliyetlerine yapılan artışlara karşın iki senedir ekmeğin fiyatını sabit tuttuklarını söyleyen İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, bütün iyi niyetlerine karşın ekmekte küçük bir fiyat ayarlaması yapmalarının mecburi duruma geldiğini söyleyerek ekmek ve pide fiyatlarını duyurdu.

Fırıncı esnafının ayın sonunu getiremediğini söyleyen İzmir Fırıncılar Odası Başkanı Nejdet Durmuş, ekmek ve pide fiyatlarını duyurdu. Girdi maliyetlerine dikkat çeken Durmuş, "Türkiye'de ekmek haricinde hangi ürüne iki senedir zam yapılmadı? Biz üyelerimiz kadar İzmir halkının da menfaatlerini gözettiğimiz için elimizden geleni yaptık; fakat gelinen aşamada küçük bir fiyat ayarlaması artık mecburi oldu. Buna göre İzmir'de, 29 Nisan 2019 tarihinden itibaren 250 gram ekmek 1,50 liradan, 200 gram ekmek 1,25 liradan satışa çıkacak" diye konuştu.

'BİR ÇUVAL UNA 25 LİRA ZAM GELDİ'

İzmir'de ekmeğe en son 2017 senesinde artış yapıldığını anımsatan Nejdet Durmuş, "O tarihte bir çuval unun fiyatı 70 lira idi, bugün yüzde 36 artışla peşin 95 lira. Mayanın kilosu 3,47 idi, bugün yüzde 67 artışla 5,80 lira. Bunların haricinde maliyetlerimizi oluşturan işçilik yaklaşık yüzde 46, elektrik yüzde 18,5, su yüzde 45, motorin yaklaşık yüzde 80 zamlandı. Her vicdan sahibi vatandaş, fırıncı esnafının haklılığını ve fiyat ayarlamasının kaçınılmaz noktaya geldiğini fark edecektir" dedi.

'RAMAZAN PİDESİ 2,50 LİRADAN SATILACAK'

6 Mayıs'ta Ramazan ayının başlayacağını da söyeyen Nejdet Durmuş, bu sene 300 gram Ramazan pidesinin 2,50 liradan satılacağını ifade etti. Ramazan pidesinin fiyatlarının 2 Mayıs'tan itibaren geçerli olacağı duyuruldu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri