İncirlik Hava Üssü'nde 150 Çalışan İşten Çıkarılıyor

Adana'daki İncirlik Hava Üssü'nde, ABD Hava Kuvvetleri'nin üst bakım çalışmasında görev alan 150 işçinin görevlerinden alınacağı açıklandı.

İncirlik Hava Üssü'nde 150 Çalışan İşten Çıkarılıyor

İncirlik Hava Üssü'nde 150 Çalışan İşten Çıkarılıyor

Türk Harb-İş Sendikası Adana Şube Başkanı Erdal Akalın, yapmış olduğu açıklamada, ABD Hava Kuvvetlerinin üst bakım işlerinde 780 çalışanın görev aldığını belirtti.

Burada şirkette çalışan 150 kişinin işten çıkarılacağının kendisine yazılı olarak beyan edildiğini iddia eden Akalın, "Bu şirket bünyesinde 40 birim var. Hangi biriminin işlerinin düştüğüyle alakalı çalışma yapıp ona göre isimler belirlenecek. Şu anda hangi birimlerden tasarruf yapılacağı belli değil. ABD'li asker sayısının azaldığını ve buna bağlı olarak da işlerin düştüğünü gerekçe göstererek 150 kişinin iş akdini sonlandırmak istiyorlar. İşçiler şu anda çalışıyor. Sürecin 30 Eylül'de tamamlanacağı söylendi." dedi.

Akalın, sendika olarak işveren sorumlulularıyla görüşme düzenleyeceğini açıklayarak şöyle konuştu:

"Bu görüşmelerde tenkisatın ortadan kaldırılmasını isteyeceğiz. Bizim düşüncemiz, iş yoğunluğundan yana bir sıkıntı yok ama kendilerinin böyle bir düşüncesi var. Biz bu düşüncenin ortadan kalkmasını istiyoruz. Barış ve huzur içinde iş ortamı sağlansın istiyoruz."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri