İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul İddialarına Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'nin İstanbul adayı Ekrem İmamoğlu'nun "İstanbul güvensiz bir şehir" açıklamasına cevap verdi. Soylu, İmamoğlu'nun iddialarına rakamlarla cevap verdi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul İddialarına Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul İddialarına Cevap Verdi

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı ve Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ile beraber Büyükçekmeceli iş adamlarıyla bir araya geldi. Bakan Süleyman Soylu, "Biz bu güne dek PKK için yamulsaydık evden sokağa çıkamazdık" dedi.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Büyükçekmece Belediye Başkan Adayı Mevlüt Uysal ile beraber Büyükçekmeceli iş adamlarını özel bir otelin konferans salonunda konuk etti. Yerel seçimlerin nabzını tutan Bakan Soylu, gündem ile alakalı açıklamalar yaparak muhalefetten gelen ithamlara yanıt verdi.

ELLERİNE BİR KAĞIT TUTUŞTURMUŞLAR KONUŞUYORLAR

CHP'nin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan Adayı, Beylikdüzü Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun sabah saatlerinde verdiği bir demece sert yanıt veren İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Sabah bir haber kanalında, CHP İstanbul Büyükşehir Adayı Ekrem İmamoğlu'nun, 'İstanbul, Türkiye'nin ve dünyanın en güvensiz kentlerinden bir tanesidir" ve iddiasına göre güvenlik sıralamasından İstanbul 73'üncü basamaktadır diyor. Eğer eline tutuşturulmuş bir kağıdı ya da kulağına söylenmiş sözü hiç araştırmadan hiç değerlendirmeden ve kendi gözlemlerinin, vicdanının tam tersine söylerseniz, adamın biri çıkar sizi beş paralık eder. Ben ederim hiç de acımam. Kendi alanıma doğru bir biçimde girilmemişse ben beş paralık ederim.

Biz bu güne dek PKK için yamulsaydık evden sokağa adım atamazdık. Herhalde İstanbul'un güvenlik problemini Beyoğlu Belediye Başkan Adayı Alper Taş'la çözecek. PKK'nın oradaki temsilcisiyle çözecek. Size şimdi İstanbul rakamlarını açıklayacağım. İstanbul'da evden hırsızlık 2016 senesinde 78'idi, 2018'de ise 57'ye indi. 2019'un ilk iki ayında ise 45 düzeyinde. Türkiye asayiş olaylarında ise İstanbul 23'üncü basamaktadır. İstanbul'da 2018 senesinde yalnızca 33 terör olayı bunlarda yalnızca küçük işler. Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday olan biri hatta idare edebilecek biri çıkıp böyle açıklama yapıyorsa birinin değirmenine su taşıyor demektir" ifadelerini kullandı.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz