Halk Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi

Halkbank esnaf ve sanatkârlara 2019'un 3 ayında 10 milyar lira, senenin tamamında ise toplam 22 milyar lira 'esnaf kredisi desteği' vereceğini duyurdu.

Halk Bankası Faizsiz Esnaf Kredisi

Halkbank Genel Müdürü Osman Arslan, ekonomiye değer kazandıracak uygulamalarla 2019'da da işletmelerin faaliyetlerini finansal kapsamda hiçbir zorluk çekmeden sürdürmesini sağlayacaklarını belirterek, 'Ülkemizin kalkınması, üretim ve istihdamın artması için geliştirdiğimiz ürün ve hizmetlerle esnaf ve sanatkârlara destek olmayı sürdüreceğiz. Yeni umutlarla başladığımız 2019 yılına özel geliştirdiğimiz Esnaf Kredi Programı ile bu yıl yaklaşık 350 bin esnafa daha ulaşacağız' açıklamasında bulundu.

22 MİLYAR LİRALIK DESTEK SAĞLANACAK

Arslan söz konusu durum hakkında yaptığı açıklamasında, 'Bugün sayıları 1000'e ulaşmış olan Türkiye Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri Birlikleri Merkez Birliği'ne (TESKOMB) bağlı Esnaf ve Sanatkârlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri (ESKKK) kefaletiyle, kooperatiflerin bulunmadığı yerlerde ise Bankamızca doğrudan kredi kullandırmak suretiyle tüm esnaf ve sanatkârlarımıza ulaşarak, artan kredi desteklerimizle bu yıl da esnafın yüzünü güldürmeye devam edeceğiz' ifadfelerine yer verdi.

Yeni Esnaf Kredi Programı bünyesinde esnaf ve sanatkârların işletme ve yatırım kredisi ihtiyaçlarını karşılamak için 2yeni yılda toplam 22 milyar lira kredi kullandıracaklarını açıklayan Arslan konuşmasına şu şekilde devam etti:

'Şubelerimize kredi plasman tahsisleri yapılmış olup yeni programa ilişkin kredi kullandırımları 9 Ocak (bugün) itibarı ile başlamıştır. Tahsis edilen tutarın 10 milyar liralık kısmının, Bankamızın likidite durumu ve kredi geri dönüşlerinin yoğunlaşma dönemleri dikkate alınarak 2019 yılının ilk 3 ayında kullandırılması kararlaştırılmıştır. Esnaf kredisi kullandırımlarında, mevcut uygulamada olduğu gibi, Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın faiz desteği devam edecektir.'

Son dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR