Sabah gazetesi yazarı Mahmut Övür, bugün köşesinde yazdığı "Fikret Orman CHP Beşiktaş Belediye Başkan adayı, Beşiktaş Başkanı Fikret Orman olabilir." sözleriyle gündemi sarstı.

Övür, şunları kaleme aldı:

"SÜRPRİZ İSİMLER ÇIKABİLİR"

"Yerel seçimlerle alakalı siyaset kulisleri de piyasa gibi bir hareketlendi. Bazen her seçimde ismi geçen eski rezerv kişiler piyasayı aşağı indirirken, bazen de şaşırtan kişiler dalgalanmaya yol açıyor. Bu bakımdan CHP'nin siyasi kulisleri diğerlerinden biraz daha hareketli... Mesela İzmir'de Aziz Kocaoğlu'nun, İstanbul'da ise Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz'ün aday olmayacaklarını söylemeleri, hem Muharrem İnce'ye destek verenlerin devreden çıktığını hem de piyasanın hareketlendiğini kanıtlıyor.

"FİKRET ORMAN İSMİNE İNANAMADIM"

Bu seçim merkezleri garanti olduğu için cazip tabii... Bu nedenle de fazla çabalamak istemeyenlerin gözü hep oralarda. O ilçelerden biri de İstanbul Beşiktaş... Göz koyanlara gelince, son günlerde kulislerde konuşulan bir ad gerçekten şaşırtıcı; Beşiktaş Başkanı Fikret Orman. İlk başta inanmadım fakat kulislerde söylenenler yabana atılacak gibi değil; "Orman önce kendisi için Kemal Bey'le konuştu. Fakat ardından ne olduysa yönetimden Şafak Yazıcıoğlu ismi dolaşmaya başladı."

Geçmişte eski Beşiktaş Belediye Başkanı İsmail Ünal da Beşiktaş'tan gelmişti. Sürpriz mi değil mi bakacağız."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.