Erzurum Buz Tuttu: Eksi 31

Doğu Anadolu Bölgesinde aşırı soğuklar etkisini hala sürdürürken, Erzurum'da gece en düşük sıcaklık sıfırın altında 31 derece olarak ölçüldü. Ardahan 'ın Göle ilçesi ise sabah saatlerinde sıfırın altında 40 dereceyi görerek Türkiye'nin en soğuk yeri oldu.

Erzurum Buz Tuttu: Eksi 31

Erzurum Buz Tuttu: Eksi 31

Doğu Anadolu Bölgesi Sibirya üzerinden gelen yüksek basıncın etkisi altında bulunuyor. Sibirya soğukları nedeniyle ev ve iş yerlerinin camları, su sayaçları, süs havuzları, şadırvanlar, çeşmeler buz tuttu. Çatılarda dev buz sarkıtları oluşurken, çok sayıda aracın mazot deposu dondu.

“ERZURUM'UN SOĞUK HAVASI KUTUPLARDAKİ ANTARKTİKA'YI GEÇTİ”

Aşırı soğukların yaşandığı Erzurum, Güney Yarım kürenin en güneyinde bulunan ve Güney Kutbunda bulunan Antarktika'yı geçti.

Erzurum'da birçok vatandaş sosyal medya hesabında Erzurum ve Antarktika'yı karşılaştırarak paylaşımda bulundu. Sosyal medyada paylaşılan termometre fotoğraflarında Erzurum'da eksi 31, Antarktika'da da eksi 30 olarak en düşük hava sıcaklığı belirtildi.

Meteoroloji 12. Bölge Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre bölge genelinde havanın parçalı ve zamanla çok bulutlu olarak geçeceği; gece ve sabah saatlerinde bölge genelinde kuvvetli buzlanma ve don olayı ile birlikte pus hadisesinin görüleceği tahmin ediliyor.

Bölge genelinde gece ölçülen en düşük hava sıcaklığı sıfırın altında olmak üzere Ardahan'ın Göle ilçesinde 40, Erzurum'da 31, Kars'ta 31, Ağrı'da 21, Ardahan'da 26, Erzincan'da 14 ve Iğdır'da 8 derece oldu.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR