Diyarbakır'da 456 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır Lice'de düzenlenen KIRAN-11 Operasyonunda, iki farklı bölgedeki 456 kilogram esrara el konulurken, terör örgütüne ait 13 sığınakta bulunan çok sayıda mühimmat ve malzeme etkisiz hale getirildi.

Diyarbakır'da 456 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır'da 456 Kilogram Esrar Ele Geçirildi

Diyarbakır Lice'de düzenlenen KIRAN-11 Operasyonunda, iki farklı bölgedeki 456 kilogram esrara el konulurken, terör örgütüne ait 13 sığınakta bulunan çok sayıda mühimmat ve malzeme etkisiz hale getirildi.
Diyarbakır İl Jandarma Komutanlığı tarafından, Lice'deki dağlık ve kırsal bölgede 21 Aralık 2019 tarihinde düzenlenen KIRAN-11 Müşterek Operasyonu sürüyor.
Söz konusu operasyonda, narko-terörizmle mücadele çalışmaları çerçevesinde, kırsal alanda çalılar ve kayalıklar arasına saklanmış çuvallarda, iki farklı bölgede 456 kilogram esrar yakalandı.
13 ADET KIŞ SIĞINAĞI TESPİT EDİLDİ
Bununla birlikte, teröristler tarafından kullanılan, biri birbiriyle bağlantılı, 4 odalı ve 50 metrekare büyüklüğünde, biri 2 oda, bir mutfak ve bir tuvaletten oluşan 60 metrekare büyüklüğünde olmak üzere toplam 13 adet kış sığınağı belirlendi. Sığınaklar, Patlayıcı Madde Tespit ve İmha Timi (PAMİ) ve Mayın/EYP Tespit ve İmha Timleri (METİ) tarafından gerekli emniyet önlemleri alındıktan sonra kullanılamaz hale getirildi.

ÇOK SAYIDA MÜHİMMATA EL KONULDU

Bahsi geçen operasyon kapsamında gerçekleşen temas ve adli arama sonucunda, sığınak, ağaçlık, kayalık alan ve toprağa gömülü jelikan bidonlar içerisinde, çok sayıda mühimmat ve malzeme bulundu.
Ele geçirilen mühimmat ve malzemeler tam olarak şunlar:
"2 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği, 1 adet RPG-7 roketatar silahı, 1 adet tabanca, 15 kilogram amonyum nitrat, 4 kilogram C-4 patlayıcı madde, 4 adet RPG-7 roketatar mühimmatı, 3 adet RPG-7 roketatar sevk fişeği, 17 adet AK-47 kalaşnikof piyade tüfeği şarjörü, 1 adet tabanca şarjörü, 57 adet kütüklük, 1 adet güneş paneli, 1 adet pil düzeneği, 1 adet 4’lü pil bloğu, 11 adet büyük tüp, 1 adet küçük tüp, 20 metre elektrik kablosu, 1 adet terörist kıyafeti, 1 adet sırt çantası, 1 adet uyku tulumu, çok sayıda yaşam, giyim ve tıbbi malzeme ile örgütsel doküman."


Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri