24 Ağustos 2019
  • Istanbul 31.11°
  • Ankara 33°
  • Izmir 39°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Dışişleri Bakanlığından Türk Okulu İddialarına Yalanlama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy yaptığı açıklamada, "Fransa’da Büyükelçilik destekli Türk okulu açılması konusunda yaşanan tartışmalar gerçekleri yansıtmamakta, manipülatif unsurlar içermektedir” diye konuştu.

Dışişleri Bakanlığından Türk Okulu İddialarına Yalanlama

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Fransa'da büyükelçilik destekli Türk okulu iddialarına ilişkin bir açıklama yaptı.

HAYAL MAHSÜLÜ VE TAMAMEN MESNETSİZ İDDİALARA DAYANAN...  

Aksoy konuya ilişkin olarak, “Fransız basınında Fransa’da Büyükelçilik destekli Türk okulu açılması konusunda son günlerde çıkan bazı haber ve açıklamalar ile yaşanan tartışmalar gerçekleri yansıtmamakta, manipülatif unsurlar içermektedir” ifadelerini kullandı. Sözcüsü Aksoy, “Fransa Milli Eğitim Bakanı'nın bu konuda sarf ettiği ifadeleri hayret ve üzüntüyle karşıladık. Eğitim Bakanı'nın bu süreçle ilgili doğru şekilde bilgilendirilmediği anlaşılıyor. Hayal mahsulü ve tamamen mesnetsiz iddialara dayanan söz konusu açıklamaların tarafımızca kabul edilmesi söz konusu değildir” dedi. 

TÜRKİYE'DE BÜYÜKELÇİLİK DESTEKLİ FRANSIZ OKULLARI VAR  

Aksoy açıklamasında ayrıca, “Türkiye’de de Büyükelçilik destekli Fransız okulları bulunduğunu hatırlatmak isteriz. Türkiye'nin, Fransız eğitim sistemiyle uyumlu olarak açmayı öngördüğü okullar için müzakereler esasen Türkiye'deki bu okullarla mütekabiliyet çerçevesinde yürütülmektedir” ifadelerine yer verdi. 

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri