21 Ağustos 2019
  • Istanbul 25°
  • Ankara 20.56°
  • Izmir 27°
İmsak 04:36
Güneş 06:11
Öğle 13:13
İkindi 17:00
Akşam 20:04
Yatsı 21:33
BIST96.032
Dolar5,7355
Euro6,3682
Altın277,87

Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği Faaliyete Başladı

Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği, merkez Antakya ilçesindeki hizmet binasında faaliyete başladığını açıkladı.

Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği Faaliyete Başladı

Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilciliği, merkez Antakya ilçesindeki hizmet binasında çalımaşya başladı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Yavuz Selim Kıran, eşliğinde Hatay Valisi Rahmi Doğan ve Dışişleri Bakanlığı Hatay Temsilcisi Büyükelçi Serdar Cengiz ile beraber, Habib'i Neccar Camisi civarında bulunan temsilcilik binasında incelemeler yaptı.

Kıran, burada Vali Doğan ve Büyükelçi Cengiz ile bir süre görüşüp çalışmalara ilişkin bilgi aldı.

Ziyaretten sonra gazetecilere açıklamalarda bulunan Kıran, NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg ve Akdeniz Diyaloğu ülkelerinin daimi temsilcileriyle birlikte bugün Hatay'ı ziyaret ettiklerini söyledi.

'EN KISA SÜREDE RESMİ AÇILIŞINI YAPACAĞIZ'

Stoltenberg'in kentin hem tarihi konumu hem stratejik önemini bizzat yerinde görme şansına sahip olduğunu belirten Kıran, şunları aktardı:

"Az önce tamamladığımız brifinglerden sonra Hatay'ın güzelliklerini tatmak üzere şehrin caddeleri ve sokaklarına geçtiler. Kentin gerek kültürel zenginliklerini gerekse gastronomi alanındaki konumunu bizzat yerinde müşahede edecekler. Bizler için Hatay'ın stratejik öneminin yanında ayrı bir anlamı da var. Cumhurbaşkanımızın onayıyla Hatay'daki temsilciliğimizi açma sürecini tamamlamış bulunuyoruz. En kısa sürede resmi açılışını yapacağız. Bakanımız, Büyükelçi Serdar Cengiz'i temsilci olarak atadı. Hatay'ın bölgedeki kritik konumu ve dış politikadaki yeri itibarıyla, özellikle göçmenler hakkındaki süreci, Suriye'deki gelişmeleri çok yakından takip edecek ve bakanlığımızı Hatay'dan bilgilendirecek."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri