Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Kutlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Nevruz sebebiyle "Bugün Orta Asya’dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan, baharın müjdecisi Nevruz’un, sahip olduğumuz değerlerin, zenginliklerin hatırlanmasına, korunmasına ve yeni nesillere aktarılmasına vesile olmasını temenni ediyorum." açıklamasını yaptı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Kutlaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Nevruz Mesajı

İletişim Başkanlığından yansıyan bilgiye göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Nevruz Günü sebebiyle günün anlam ve önemini değerlendiren bir mesaj yayımladı.

Söz konusu mesajda Nevruz Günü kutlaması yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Kadim medeniyetimiz, barış, hoşgörü, sevgi ve kardeşlik gibi evrensel değerlerin hakim olduğu topraklarda yükselmiş, ecdadımızdan bizlere ayrımcılığa yer vermeyen, birlik ve beraberliğin esas olduğu yüce hasletler miras kalmıştır."dedi.

Her zaman haktan, adaletten ve barıştan tarafa tavır alan aziz milletin, 2023 hedeflerine de kardeşlik ve dayanışma içinde yürüyeceğini, refah ve huzur içinde bir geleceğin inşasına katkıda bulunacağına vurgu yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, şöyle konuştu:

"Bugün Orta Asya’dan Balkanlara kadar geniş bir coğrafyada coşkuyla kutlanan, baharın müjdecisi Nevruz’un, sahip olduğumuz değerlerin, zenginliklerin hatırlanmasına, korunmasına ve yeni nesillere aktarılmasına vesile olmasını temenni ediyorum. Bolluğun ve bereketin bayramı Nevruz’un aziz milletimiz için güzellikler ve iyilikler getirmesini diliyorum."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR