Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 26 Eylül Türk Dil Bayramı Mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül Türk Dil Bayramı sebebiyle günün anlam ve önemine yönelik bir mesaj gönderdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 26 Eylül Türk Dil Bayramı Mesajı

İletişim Başkanlığından aktarılan bilgiye göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 26 Eylül Türk Dil Bayramı'nı kutladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, söz konusu mesajında Türk milletinin binlerce yıllık gemişine vurgu yaptı.

Kültür ve medeniyetin köşe taşı olan dilin, hiç kuşkusuz bir milletin kimliği ve karakterinin en belirleyici unsuru niteliği taşıdığını işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, dilin bir toplumun en temel birikimi olduğuna işaret etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya yönelik mesajı tam olarak şöyledir:

"Biz de bilimde, teknolojide, ekonomide, sanayide, ticarette ve her alanda muasır medeniyetler seviyesinin üzerine çıkmak için mücadele ederken, dilimizi 'milli ruhumuz' olarak görüp sahiplenmek mecburiyetindeyiz.

Dilin, bir toplumun geçmişiyle bağ kurup geleceğe yürümesinin en önemli vasıtası olduğunun bilinciyle Türkçemizi hayatın her alanında bütün derinliği ve zenginliği ile yaşatmalıyız.

Günlük yaşamdan sosyal medya mecralarına, her alanda Türkçenin doğru ve güzel kullanımına hassasiyet gösterilmesi, devraldığımız zengin dil mirasını gelecek nesillere aktarmanın en önemli adımı olacaktır.

Türkiye ile birlikte Avrupa'dan Asya'nın derinliklerine kadar geniş bir coğrafyada konuşulan Türk dilinin önemi her geçen gün daha iyi idrak edilmektedir.

Eğitimden kültüre, ticaretten iletişime bütün alanlarda Türkçenin potansiyelinin giderek arttığını görmek bizler için iftihar vesilesidir.

Dilimizin zenginliklerinin tamamını kucaklayan bir anlayışla Türkçemize sahip çıkmayı sürdüreceğiz. Bu vesileyle 26 Eylül Türk Dil Bayramı'nın milletimiz için bilinçlenmeye vesile olmasını diliyorum."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR