Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Cumhurbaşkanı Erdoğan Açıklamıştı! Hangi Kuruma Kaç Memur Alınacak?

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 100 günlük eylem planında açıkladığı memur alımları ile alakalı bazı detaylar belli oldu. Buna göre ilk etapta farklı kurumlarda toplamda 67 bin 331 personel alınacak.

Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle beraber tekrar organize olan kamu kurumları gençler için kadro verecek. İlk aşamada Emniyet, Silahlı Kuvvetler ve Milli Eğitim kadrolarına 67 bin 331 personel alınacak.

ERDOĞAN'IN DUYURDUĞU 100 GÜNLÜK EYLEM PLANINDA AÇIKLANMIŞTI

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın duyurduğu 100 günlük eylem planı özellikle kadro bekleyen gençleri mutlu etti. Özellikle yeni öğretmen ataması büyük sevinç yarattı. İlerleyen dönemde yeni kurumların da eleman ilanına çıkması tahmin ediliyor. Fakat 100 günlük eylem planına göre yeni açılacak kadrolar şu biçimde olacak:

MİLLİ EĞİTİM: 20 bin öğretmen ataması gerçekleştirilecek. Bu öğretmenler sözleşmeli olarak vazife alacak. Atamalar KPSS ile yapılacak.

EMNİYET: Emniyette yeni polis alımları devam ediyor. Bu çerçevede 3 bin polis amiri istihdam edilecek. Buna ek olarak 22 bin 500 polis memuru ve farklı şehirlerde vazife yapacak 7 bin bekçi alımı gerçekleştirilecek.

JANDARMA: Jandarma ekipleri de güçlendiriliyor. Bu çerçevede 500 subay, 4 bin 156 astsubay ve 10 bin 175 uzman erbaş alımı gerçekleştiriliyor.

SAHİL GÜVENLİK: Sahil Güvenlik Komutanlığı çerçevesinde vazife alacak 44 subay, 98 astsubay ve 300 uzman erbaş alımı yapılacak.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR