Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12 Eylül" Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. O karanlık günlerde haksız şekilde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygıyla ve rahmetle yad ediyorum”

Cumhurbaşkanı Erdoğan,

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "12 Eylül" Mesajı Verdi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "12 Eylül Darbesi" için üzüntülerini ve dualarını dile getirdi. Konuyla ilgili sosyal medya hesabından paylaşım yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan "demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

SOSYAL MEDYADAN YAPILAN PAYLAŞIM İSE ŞU ŞEKİLDE:

"Üzerinden 39 yıl geçmesine rağmen hala utançla hatırladığımız 12 Eylül, demokrasi tarihimizde kara bir leke olarak kalacaktır. O karanlık günlerde haksız şekilde darbecilerin zulmüne uğrayan, işkence gören, idam edilen tüm vatandaşlarımızı saygıyla ve rahmetle yad ediyorum. Bu millet, bir daha asla yeni 27 Mayıs'ların, 12 Eylül'lerin, 28 Şubat'ların, 15 Temmuz'ların yaşanmasına izin vermez. Bizler de her zaman darbelerin karşısında durmuş bir siyasi kültürün temsilcileri olarak Milli iradeye ve demokrasiye sahip çıkmaya devam edeceğiz" dedi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın. 
 

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR