Bahçeli'den 'Gaziler Günü' Mesajı

MHP lideri Bahçeli, "Bölücü teröre taviz vermek için sanal bahane üretenler, barış, demokrasi ve özgürlük maskesiyle çözüm gevişi getirip fitneye kol kanat gerenler gazilerimizin emanetlerine cephe açan namertlerdir" açıklamasında bulundu.

Bahçeli'den 'Gaziler Günü' Mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, 19 Eylül Gaziler Günü vesilesiyle Twitter hesabından değerlendirmelerde bulundu.

Gaziliğin, inanmış bir kalbin, irfanla yoğrulmuş bir ruhun felaketler karşısında, fazilet ve fedakarlık anıtı olarak yükseldiğini belirten Bahçeli, mevzubahis gazilik ise kutlu ve kutsal değerler uğruna her şeyi göze alanların varlığının kesif ve kesin şekilde anlaşılacağına işaret etti.

Şehit ve gazilere, hem vefa hem gönül hem de manevi borçları bulunduğunu vurgulayan Bahçeli, "Gazilik şehadeti hedef almış muazzam bir mücadele hissiyatının mükafatı, korkunç hadiseler sürecinin içinden bir cevher gibi parlayan kahramanlık beratıdır" görüşünü paylaştı.

Türk milletinin gazi bir millet olduğunu ifade eden Devlet Bahçeli, açıklamalarını şu ifadelerle sürdürdü:

"Gaza şuuru gazilik yuvası, vatan ve millet sevdası gaziliğin mümbit yurdudur. İstiklalimiz güvencedeyse, istikbalimiz güvenlik zırhına bürünmüşse bunda nice faninin insanüstü meziyet ve müdahalesinin emsalsiz payı bulunduğu vakidir, varittir. Terörle mücadelede tarih yazan, destan destan büyüyen gazilerimiz milli birlik ve beraberliğimizin korku nedir bilmeyen cengaverleridir. Onlar sayesinde bölücü hainlere fırsat verilmemektedir. Şehit ve gazilerimiz Türk milletinin en büyük gücüdür.

Bölücü teröre taviz vermek için sanal bahane üretenler, barış, demokrasi ve özgürlük maskesiyle çözüm gevişi getirip fitneye kol kanat gerenler gazilerimizin emanetlerine cephe açan namertlerdir. Gazilerimize hürmet etmek yerine, teröristlerden himmet bekleyenler iş birlikçidir. Kolunu, bacağını, gözünü veya bir başka uzvunu terörle mücadelede kaybetmiş gazilerimizin hakkını ve hukukunu korumak sadece milli bir görev değil, aynı zamanda ikamesi olmayan şeref meselesidir. Şerefimiz kadar varız, şerefimiz kadar insanız. Nitekim gerisi laf-ı güzaftır."

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR