23 Temmuz 2019
  • Istanbul 24.44°
  • Ankara 16.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:54
Güneş 05:44
Öğle 13:16
İkindi 17:12
Akşam 20:37
Yatsı 22:19
BIST101.089
Dolar5,6797
Euro6,3637
Altın259,00

Alman Medyasından Yunanistan'a Uyarı

Ekonomik krizlerin en dibinde olan Yunanistan'a, daha fazla dibe batmaması için Türkiye ile çatışmaya kaçınması noktasında Alman medyasından ve Avrupalı diplomatlardan uyarı geldi.

Alman Medyasından Yunanistan'a Uyarı

Alman Frankfurter Rundschau gazetesi Türk-Yunan ilişkilerindeki krizin giderek tehlikeli bir hal kazandığından söz ederken, bu durumun Ege bölgesinde “istenmeyen bir kazaya” yol açabileceğine vurgu yaptı.

“Ege’de ateşle oyun” başlıklı haberde Yunan Savunma Bakanı’nın son yaptığı açıklamaları ve iki Yunan askerinin Türkiye’de tutuklu bulunmasıyla artan krizin Yunan-Türk ilişkilerini bitme noktasına geldiğini vurguladı.

AVRUPA’DAN, YUNANİSTAN’A İKAZ

Avrupalı yetkililer Yunanistan’ı istenmeyecek durumlar için uyarırken savaştan son anda dönülen 1996 yılındaki Kardak kayalıkları krizini anımsattı.

ALMAN GAZETESİ BİLE GERÇEĞİN FARKINDA

Sıcak temasının Ege üzerinde sıkça yaşanan kışkırtmalarla çıkabileceğini ifade eden Alman gazetesi, "Türkiye ile silah yarışına girmek Yunanistan’ın ihtiyaç duyabileceği en son şey. Çünkü savunma harcamaları, ülkenin yavaş yavaş kendine gelmeye başladığı mali krizin sebeplerinden biri sayılıyor.”  şeklinde Yunanistan’a uyarı niteliğinde haber yaptı.

TÜRKİYE HAZIR BEKLİYOR

Ege ve Akdeniz'deki paylaşılamayan petrol ve doğal gaz kaynakları ile Yunanistan'ın teröristlere ve darbeci FETÖ üyelerine sahip çıkmasından kaynaklı Türkiye'nin sıcak temasa hazır olduğu da ifade edildi.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Gündem Haberleri