AK Parti Belediye Başkanı adayları Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gerçekleştirdiği açıklamaların sonrasında kesinlik kazandı. Hafta boyu kulislerde gezen isimler belli oldı. AK Parti’nin Konya adayı ise İbrahim Altay oldu. Peki, İbrahim Altay kimdir?

İBRAHİM ALTAY KİMDİR?

Uğur İbrahim Altay, 1974 senesinde Konya’da dünyaya geldi. İlköğretimini Selçuk İlkokulu (1985) ve Mevlana Ortaokulu’nda (1988), liseyi Konya Gazi Lisesi’nde (1991) bitirdi.

1997 senesinde Selçuk Üniversitesi Mühendislik - Mimarlık Fakültesi İnşaat Mühendisliği bölümünü tamamladı. Uğur İbrahim Altay bir sene süresince Proje Mühendisi olarak vazife yaptı. 1999 senesinde 263. dönem yedek subay olarak ŞIRNAK ‘ta askerlik vazifesini yaptı. Altay, ortak girişimlerle değişik inşaat firmaları kurarak, bir çok nitelikli projeyi faaliyete geçirdi.

Uğur İbrahim Altay, 2004-2008 seneleri içinde TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi Başkan Yardımcılığı vazifesi yaptı. 2008 senesindeki TMMOB İnşaat Mühendisleri Odası Konya Şubesi seçimlerini kazandı.

29 Mart 2009 seçimleri ile Selçuklu Belediye Başkanlığı vazifesine başlayan Uğur İbrahim Altay, 30 Mart 2014 seçimleriyle Selçuklu Belediye Başkanlığı vazifesine 2. defa seçilmiştir. Uğur İbrahim Altay, evli ve üç çocuk babasıdır.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.