Fenerbahçe'de Miguel Crespo'dan Antalya Kampında Açıklamalar!

Fenerbahçe'nin Portekizli futbolcusu Miguel Crespo, Spor Toto Süper Lig'e verilen arada düzenledikleri Antalya kampında kulüp televizyonuna açıklamalarda bulundu.

27.01.2022-16:59 - (Son Güncelleme: 27.01.2022-16:59)

Spor Toto Süper Lig'e verilen arayı Antalya'da düzenlediği kamp ile birlikte geçiren Fenerbahçe'de hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Ligin ilk döneminden bu yana beklenen performansın oldukça altında kalan Fenerbahçe kalan karşılaşmalarda bu seriyi tersine çevirmek istiyor.

MİGUEL CRESPO'DAN AÇIKLAMALAR

Fenerbahçe'ye bu sezon başında katılan isimlerden biri olan Portekizli futbolcu Miguel Crespor, Antalya kampında gerçekleştirdikleri antrenmanın ardından kulüp televizyonuna çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Miguel Crespo, kulüp televizyonuna yapmış olduğu açıklamalarda ;

BU KAMP İLE DAHA İYİYE GİTMEK İSTİYORUZ

Çalışmalarımız çok iyi gidiyor. Burada olmaktan dolayı çok mutluyuz. Takımımız; çalışmak, hocanın isteklerini anlayabilmek ve daha iyi öğrenebilmek için çok istekli. Bu tarz kamp ortamları takımdaki birlikteliği de arttırıyor. Burada yapacağımız çalışmalar sezonun geri kalan kısmında bizim için çok önemli olacak. Hiç şüphe yok ki bu tarz kamp ortamları takımdaki birlikteliği çok daha fazla arttırıyor. Birlikte daha fazla çalışma, birbirimizi daha iyi tanıma fırsatı buluyoruz. Buradaki tek hedefimiz takımca hep beraber daha iyiye gitmek.


PERFORMANSIM ARTARAK DEVAM EDİYOR

Daha önceki röportajlarda da belirttiğim gibi ben her gün bir gün öncesinde daha da fazlasını göstermeye çalışıyorum. Her gün antrenmanlarda en iyimi göstermeye çalışıyorum. Bunların da meyvesini performansımı arttırarak aldım. Tabii ki takım arkadaşlarımı zaman içinde daha fazla tanımam da performansımı arttırmam anlamında bana çok yardımcı oldu. Onların varlığı benim de performansımı artırıyor. Bu yüzden çok mutluyum. Umarım performansım bu şekilde artarak devam eder.

TARAFTARLARIN FUTBOLCULARİ İÇİN ÖNEMİ ÇOK YÜKSEK

Hiç şüphe yok ki taraftarlarımızın desteği bizler için çok önemli. Bireysel değil, takım olarak onların desteğine çok ihtiyacımız var. Onların bize göstermiş olduğu desteğin bütün futbolcular için çok büyük önemi var. Böyle devam etmelerini istiyorum. Her zaman yanımızda olsunlar, bizi desteklesinler. Biz onları mutlu edebilmek için çok çalışıyoruz.

AVRUPA MACERAMIZ DEVAM EDİYOR

Ligde önümüzde hala çok fazla maç var ve bizim odağımız bu maçları kazanmak, çalışmak. Çok zor bir lig. Her takım puan kaybedebiliyor. Bizim yapmak istediğimiz maçlarımızı kazanıp yukarı olabildiğince yaklaşabilmek. Aynı zamanda kupa ve Konferans Ligi hedeflerimiz de var. Bunlar eleme usulü turnuvalar. Onlara da çok iyi hazırlanmamız gerekiyor çünkü bu turnuvaları da kazanmak istiyoruz.


HOCAMIZ BİZLERE POZİTİF MESAJLAR VERMEK İSTİYOR

Futbol tek başınıza bir şey kazanabileceğiniz bireysel bir spor değil. Maçları, takım halinde kolektif şekilde iyi oynarsanız kazanabiliyorsunuz. Hocamız sürekli bunun önemini vurguluyor, bize pozitif mesajlar vermeye çalışıyor. Kendisinin çok iyi bir enerjisi var. Biz de çok fazla çalışarak onun bu iyi enerjisinin karşılığını ona vermeye çalışıyoruz.

BURADA HEPİMİZ KAZANMAK İSTİYORUZ

Futbolcularla kendi aramızda yorumlar yapıyoruz çünkü burada hepimiz kazanmak istiyoruz. Burası kazanma kültürü olan bir kulüp. Bu sezon maalesef işler istediğimiz gibi gitmedi, kaybettiğimiz puanlar oldu. Bizim tek hedefimiz takımın kazanma alışkanlığını tekrar geri getirmek. Bütün hedefimiz bu. Hedefimizin bilincindeyiz, kendi aramızda da bu tarz konuşmalar yapıyoruz.

HER OYUNCU HER ZAMAN HAZIR OLMALI

Pandemi ve sakatlıklar gibi durumlar her takımı çok fazla etkiliyor. Bu da şu anlama geliyor; her oyuncu her zaman hazır olmalı. Bugün süre alan oyuncular yarın sakatlık veya pandemi sebebiyle süre alamadığında bugün süre alamayan oyunculara şans gelecektir. Dolayısıyla herkesin kendini hazır tutması gerekiyor. Bütün dünyayı etkileyen pandemi var. Futbolda sakatlıklar olabiliyor. Dolayısıyla herkese şans gelecektir. Herkesin kendini hazır tutması gerekiyor ve bizim bir olduğumuzu, Fenerbahçe olduğumuzu ve hedefimizin bir olduğunu unutmadan çalışmalarını sürdürmesi gerekiyor.

GALATASARAY DERBİSİNDEKİ GOL SEVİNCİ...

Gol sevinçlerimle ilgili konuşacak olursak benim tarzım bu. İçimdeki mutluluğu her zaman dışarı vurmak istiyorum. Sadece taraftarlarımız değil, kız arkadaşım da bana sürekli bir şeyler söyledi, dile getirdi. O an içimden gelen otomatik bir hissin dışa vurumu. Bir sonraki sefer belki bu anlamda daha dikkatli olurum ama içimden geleni tutmayı seven biri değilim.


SAHADA HER ŞEYİMİ VERMEYE ÇALIŞIYORUM

Ben her şeyden önce sahada her şeyini vermeye çalışan bir oyuncuyum. Hayatımı vermeye çalışırım çünkü yaptığım işi gerçekten çok seviyorum ve bu işi yaptığım için ayrıcalıklı olduğumu düşünüyorum. İlk olarak sayabileceğim özelliğim bu. Agresif bir futbolcuyum. İki ceza sahasına da sürekli koşmayı seven, hem ofansta hem defansta takımına yardım etmeyi seven bir oyuncuyum.

VÜCUDUMA İYİ BAKMAYA ÇALIŞIYORUM

Antrenmanlardan önce ve sonra fitness salonuna gidiyorum ve toparlanma için bir sürü hareket ve çalışma yapıyorum ki maça hazır olabileyim çünkü bizim hedefimiz maçlar. Ben de iki maç arası mümkün olduğunca iyi toparlanabilmek için vücuduma çok iyi bakmaya çalışıyorum.

ELİMDEN GELENİ YAPACAĞIMA SÖZ VERİYORUM

Taraftarlarımız bir için çok değerli. Onlara şöyle bir mesaj vermek istiyorum; Onların bize olan güveni gerçekten çok önemli. Ben her gün elimden gelenin fazlasını vereceğime söz veriyorum. Aynı şekilde takım arkadaşlarım da… Hiç şüphe yok ki hepimiz elimizden gelenin en iyisini vereceğiz. Onların desteği ve bizlerin onlarla birlikte olması çok önemli ki sezonu olabilecek en iyi şekilde bitirelim.

DNC Medya
DNC Medya
bilgi@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal