Eylül Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk ne iş yapıyor, neden gündemde? Eylül Öztürk hayatı ve biyografisi

Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk hayatı ve biyografisi merak ediliyor. Tutuklanan Dilan Polat ile aynı masada görüntülenen Eylül Öztürk hakkında yapılan araştırmalar arttı. Araştırmalar Eylül Öztürk eski hali, Eylül Öztürk Dilan Polat, Eylül Öztürk Instagram gibi terimlerle yapılıyor. Peki Eylül Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk ne iş yapıyor, neden gündemde? İşte tüm detaylar…

20.11.2023-17:06 - (Son Güncelleme: 20.11.2023-17:06)

Geçtiğimiz haftalarda tutuklanan Dilan Polat ile aynı masada görüntülenen sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk hakkındaki araştırmalar arttı. Lüks yaşamını paylaşan isimlerden birisi olan Öztürk’in hayatı ve kariyeri, hem Dilan Polat Engin Polat çiftinin hem de Bahar Candan Nihal Candan kardeşlerin tutuklanması sonrası bir kez daha gündem oldu. Peki Eylül Öztürk kimdir, nereli ve kaç yaşında? Sosyal medya fenomeni Eylül Öztürk ne iş yapıyor, neden gündemde?

Eylül Öztürk kimdir?

Yıllar önce Vine adlı sosyal medya platformunda çektiği içeriklerle tanınan Eylül Öztürk, 4 Haziran 1986 tarihinde Balıkesir’de doğdu. Annesi öğretmen olan Eylül Öztürk, ilkokulu Gölcük ve İstanbul'da okudu. Annesi Belçika'ya öğretmen olarak gönderilince ortaokulu Belçika'da okudu. Bu sayede Flemenkçe, İngilizce ve Fransızca öğrendi.

Bu sırada da Belçika'da tiyatro grubu seçmelerine katıldı ve 5 yıl boyunca bu grupla beraber çeşitli oyunlarda rol aldı. Türkiye'ye döndüklerinde İstanbul Adnan Menderes Anadolu Lisesi'ni kazandı. Yabancı dil sebebiyle Yeşilköy Anadolu Lisesi'ne Transfer oldu ve lise yılları boyunca okulun müzik gruplarında solist olarak yer aldı.

Eylül Öztürk

İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Yunan Dili Ve Edebiyatı Bölümü'nü kazanıp burada okurken de müzik ve oyunculuk hayatına devam etti. Birçok grupta solist olarak çalıştı ve sahne aldı. Aynı zamanda yerel bir TV kanalında uzun bir dönem sunuculuk yaptı, dizi ve kliplerde yer aldı.

Bir dönem yolcu uçaklarında hosteslik yaptı. Sonrasında yine hizmet sektöründe kalabileceği ve seyahat edebileceği bir iş arayışına girdi. Özel bir şirkette çalışmış olan Öztürk, radyo jingle'ları ve reklam müzikleri seslendirdi. 2014 yılının başında Knorr Çabuk Çorba'nın sosyal medya ve televizyon ekranlarındaki reklamlarında oynadı.

Sosyal medyada, çektiği kısa videolar ile yüz binlerce kişinin takip ettiği bir sosyal medya fenomeni haline geldi. Vine'daki 'Memeli Mestan' adıyla büyük kitleler tarafından tanındı. 2014 yılı başlarında, Beyaz Show'a, daha önce '3+1' olarak yayınlanmış ve ardından adı 3 Adam olarak değişen programın sunucuları Eser Yenenler, Oğuzhan Koç ve İbrahim Büyükak için yazdığı "3 Adam" isimli parçası ile konuk oldu. 2014 yılı son çeyreğinde 'Üstün Dökmen ile Yaşama Yerleşmek' adlı programda oyunculuk yaptı.

24 Ocak 2015 yılında yayımlanmaya başlayan "Benzemez Kimse Sana" yarışma programına katıldı. Şu sıralar '4 Kadın Zamanı' programının 4 sunucusundan biri olan Eylül Öztürk, 2017 yılında Barış Kenan Özkan ile evlendi.

Eylül Öztürk eski hali nasıldı?

Eylül Öztürk ile ilgili sosyal medyada en çok aratılan konulardan birisi Eylül Öztürk’ün eski hali olmuştu. İşte Eylül Öztürk’ün eski hali:

Eylül Öztürk Eski Hali

Kürşat Muratcan Kılıç
kursat@haber365.com.tr
YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar

Modal