Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Okullara Nisan ve Kasım Aylarında 1'er Hafta Tatil Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, okullarda Nisan ve Kasım aylarında 1'er hafta ara tatil olacağını açıkladı.

Okullara Nisan ve Kasım Aylarında 1'er Hafta Tatil Geliyor

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Yeni Eğitim-Öğretim Çalışma Takvimi Modeli"nin tanıtımını gerçekleştirdi. Selçuk, öğrencilerin Nisan ve Kasım'da 1'er hafta ara tatil yapacağını, yaz tatilinin ise 2 hafta kısalacağını açıkladı.

Selçuk şunları kaydetti:

Bu çalışmayı, verimlilik ve denge üstünden bir çalışma yapıyoruz ve bunu yalnızca çalışma takvimi bakımından yapmıyoruz... 180 iş gün olan çalışma günlerinin verimliğini artırmak esas olan.

Dünyanın en uzun yaz tatili yapan ülkelerinden biriyiz... 13 haftalık yaz tatilinin 2 haftası Nisan ve Kasım aylaırnda yapılacak ara tatil olacak. Yaz tatili 11 haftaya düşecek. Ara tatillerde çocuklara ve öğretmenlere dinlenme ve etkinliklere katılma imkanı veriliyor.

Ara tatillerde, 1 haftalık sürenin, yalnızca tatil olmaması ve çocukların bazı çalışamalra katılaması da amaçlanıyor...

Her ana tatilin ana bir teması olacak ve çalışmalar bu temalar üstünden yapılacak.

18-22 Kasım 2019 ve 6-10 nisan 2020 ara tatil olarak dşünüldü... Bu tarihlerde öğretmenler görevlerini sürdürecekler. Okullar açılmadan önceki 2 haftalık seminer dönemi bu tarihlerde yapılacak.

ÖĞRETMENLERE ARA TATİL YOK!

18-22 Kasım 2019 ve 6-10 nisan 2020 ara tail olarak düşünüldü... Bu tarihlerde öğretmenler vazifelerine devam edecekler. Okullar açılmadan önceki 2 haftalık seminer dönemi bu tarihlerde olacak. "

Son Dakika Eğitim Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR