Fransa Kovid-19'a Teslim Oldu

Fransa yaşanan koronavirüs salgını ciddi bir artış ile karşı karşıya. Son 24 saate 13215 koronavirüs tespit edilirken vefat edenlerin sayısı 123 sayısını buldu.

Fransa Kovid-19'a Teslim Oldu

Fransa Kovid-19'a Teslim Oldu

Yeni tip Korona virüsü salgınının Avrupa'daki merkez üssü olan İtalya'da, son durumu gözler önüne seren son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İtalya'da son durum bilgileri teyit edildi. Yeni tip korona virüsü tespit edilen kişi sayısı 53 bin 578'e ulaşırken salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 825 olarak açıklandı. Yeni tip korona virüsü (Kovid-19), kelimenin tam anlamı ile İtalya'da hayatı teslim almış durumda. Gelen son dakika haberine göre, İtalyan Ulusal Sağlık Servisi'nin (ISS) yayımladığı ve dünya gündemine oturan çarpıcı Korona virüs raporu ise ortaya çıktıYeni tip Korona virüsü salgınının Avrupa'daki merkez üssü olan İtalya'da, son durumu gözler önüne seren son dakika haberleri gelmeye devam ediyor. İtalya'da son durum bilgileri teyit edildi. Yeni tip corona virüsü tespit edilen kişi sayısı 53 bin 578'e ulaşırken salgından dolayı hayatını kaybedenlerin sayısı 4 bin 825 olarak açıklandı. Yeni tip Korona virüsü (Kovid-19), kelimenin tam anlamı ile İtalya'da hayatı teslim almış durumda. Gelen son dakika haberine göre, İtalyan Ulusal Sağlık Servisi'nin (ISS) yayımladığı ve dünya gündemine oturan çarpıcı Korona virüs raporu ise ortaya çıktı!

 İspanya’da normalleşme adımları kapsamında korona virüs salgınına karşı alınan tedbirler gevşetilmişti. Ülkede 14 Mart’ta ilan edilen OHAL 21 Haziran’da kaldırılmış, sınırlar yeniden açılmıştı. İspanya’da OHAL’in kaldırılmasından bu yana en yüksek vaka artışı yaşandı. Ülkede dün bin 153 vaka kayda geçerken, bugün ise bin 299 yeni vaka tespit edildi. Toplam vaka sayısı 285 bin 430’a yükselirken, salgının başladığı ilk günden bu yana ülkede 28 bin 443 kişi hayatını kaybetti.

2 HAFTADA YAKLAŞIK 25 BİNDEN FAZLA KİŞİDE KORONAVİRÜS TESPİT EDİLDİ

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, geçen 2 haftada yaklaşık 25 binden fazla kişide korona virüs tespit edildiği aktarılırken, vakaların yüzde 60’ının ise asemptomatik olduğu açıklandı. Bakanlık, günde ortalama 42 bin kişiye test yapıldığını ve virüse yakalanma yaşının 63’ten 45’e düştüğünü aktardı.

Öte yandan İngiltere, geçtiğimiz günlerde İspanya’yı güvenli ülkeler listesinden çıkararak, buradan gelen yolculara 14 günlük karantina şartı getirmişti.Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR