Bakanlıktan Mevzuata Aykırı Ürün Satışına Yasak

Mevzuata aykırı ürün satışı yapan 3 bin 732 internet sitesine erişim yasaklanacağı duyurusu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gündeme aktarıldı.

25.09.2019-12:56 - (Son Güncelleme: 25.09.2019-12:47)

Mevzuata aykırı ürün satışı yapan 3 bin 732 internet sitesine erişim yasaklanacağı duyurusu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca tarafından gündeme aktarıldı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, yasal mevzuata aykırı ürün satış ve tanıtımı yapan 3 bin 732 internet sitesinin erişiminin engellenmesi için başvurunun yapıldığını, internet siteleri ve televizyonlara 6 milyon 350 bin lira idari ceza uygulandığını açıkladı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın Açıklaması

"Ocak ayından bugüne kadar sağlık beyanı mevzuatına aykırı şekilde ürün tanıtım veya satışının yapıldığı 3 bin 732 internet sitesi, erişimin engellenmesi için Erişim Sağlayıcıları Birliği'ne iletildi. 2 bin 456 internet sitesi, reklamların tüketiciyi aldatıcı ve yanıltıcı olması nedeniyle idari işlem uygulanmak üzere Ticaret Bakanlığı'na bildirildi. Ocak ayından bu yana sağlık mevzuatına aykırı ürün tanıtımı veya satışının yapıldığı internet siteleri ile televizyon kuruluşlarına 6 milyon 350 bin lira idari ceza uygulandı"

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırınız.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR