Bakan Soylu'dan 'Çeşme ve Alaçatı' Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İzmir'in Çeşme ilçesinin Alaçatı Mahallesi'yle alakalı köşe yazısıyla ilgili, 'Tam 3 yıldır Çeşme ve Alaçatılılar bilirler ki bir tek cinayet olayı yok. Son üç yılda üç basit yaralama olayı var.' ifadelerini kullandı.

08.08.2020-13:25 - (Son Güncelleme: 08.08.2020-12:01)Bakan Soylu'dan 'Çeşme ve Alaçatı' Açıklaması

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya (twitter) hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Çeşme ve Alaçatı'nın doğal ve turizm zenginlikleri olduğunu kaydetti.

Son gerçekleştirilen operasyonlarda salgın önlemlerine ısrarla uymadıkları için kapatılan bir takım işletmelerin sponsorluğuyla yazılan bir yazıyı üzülerek okuduğunu dile getiren Bakan Soylu, 'Mafyayı sadece silahlı organize suç örgütü olarak tanımlamak eksiklik olur. Bulunduğu yörede elde ettiği ticari, siyasi güçle kendini devlet yerine koyup, hukuku yok sayıp, 'Bana kimse dokunamaz.' diyenler de aynı tanım içindedir. Yazıda FOGO'nun kurşunlanması olayı 2013'te yaşanmış, bugün olmuş gibi anlatılıyor.' şeklinde konuştu.

Soylu, tam üç senedir Çeşme ve Alaçatılıların bildiği gibi bir milyonun üzerinde insanın buralarda konaklayarak ziyaret etmesine rağmen tek cinayet işlenmediğini, son üç senede üç basit yaralama olayının olduğunu söyledi.

Bakan Soylu, açıklamasında şu ifadeleri kullandı:

'Orada kökleşmeye çalışan mafya bozuntuları defalarca itibarsızlaştırılarak dersini aldı... Hatta Çeşmeli dostlarım, 'Bu kadar çok polis uygulaması yapmayın' diye birçok kez beni aradılar... Bizim bakışımızda Cudi sağ gözümüz ise Çeşme sol gözümüzdür. Birtakım ricalarla sponsorlu yazılar döneminin bittiğini düşünmüştüm...Yanılmışım.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

En Çok Okunanlar