Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

Akdeniz Üniversitesi Hastanesi KPSS 50 puanla personel alacağını açıkladı. Tarihler ve şartlar merak ediliyor. Akdeniz Üniversitesi personel alımı başvuru şartları nelerdir? Başvuru tarihleri ne zaman? Sizler için derledik.

07.12.2021-09:39 - (Son Güncelleme: 09.12.2021-10:01)Akdeniz Üniversitesi Sözleşmeli Personel Alımı Başladı

Akdeniz Üniversitesi, üniversite hastanesinde çalışacak sözleşmeli personelleri kadrosuna dahil edecek. Hemşirelikten sağlık teknikerliğine kadar birçok mesleki pozisyon için başvurular başladı. KPSS 50 puan ile personel alımı gerçekleştirecek Akdeniz Üniversitesi’nin ilanının detayları şöyle;

Sözleşmeli personel çalıştırılmasına ilişkin 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan, "Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslara" göre 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 4’üncü maddesinin (B) fıkrası uyarınca, giderleri Özel Bütçeden karşılanmak suretiyle Üniversitemiz Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi (Hastane) Başhekimliği ve Diş Hekimliği Fakültesinde istihdam edilmek üzere KPSS puan sıralaması esas alınmak suretiyle aşağıda belirtilen pozisyonlara toplam 28 (yirmisekiz) adet sözleşmeli personel alınacaktır.

PERSONEL ALIMI BAŞVURU TARİHLERİ VE YERİ

Sözleşmeli olarak sağlık personeli alacak olan Akdeniz Üniversitesi’nin başvuruları başladı. 6 Aralık 2021 tarihinde başlayan başvurular, 20 Aralık 2021 tarihinde sona erecek. Başvuracak adaylar Akdeniz Üniversitesi Sağlık Araştırma ve Uygulama Merkezi Başhekimliğine ve Diş Hekimliği Fakültesine resmi internet sitesi üzerinden başvurabilirler. Başvurular online olarak tamamlanacak.


PERSONEL ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI

Akdeniz Üniversitesi'nin personel alımında genel şartlarla birlikte her mesleki pozisyon için ayrı özel şartlar da bulunmaktadır. Genel şartlar şöyle;

- Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak.

- Belirtilen özel şartlar ile 657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48’inci maddesinde belirtilen şartları taşımak.

- Erkek adaylar için askerlik hizmetini yapmış, muaf veya tecilli olmak.

- 657 sayılı Kanun’un 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevini devamlı yapmasına engel olabilecek akıl hastalığı ile gece nöbeti tutmasına ve vardiyalı çalışmasına engel olabilecek sağlık problemi bulunmamak.

- Lisans mezunları için 2020 KPSS (P3) puanı, Ön lisans mezunları için 2020 KPSS (P93),puanı esas alınacaktır.

Hemşire adayların 50 (elli) ve üzeri puana sahip olması gerekmektedir.

Hemşire dışında kalan diğer unvanlar için ise 60 (altmış) ve üzeri puana sahip olması gerekmektedir.

- Herhangi bir Sosyal Güvenlik Kurumundan Emeklilik veya yaşlılık aylığı almıyor olmak.

- Son 1 (bir) yıl içerisinde 657 sayılı Yasa’nın 4/B maddesi kapsamında sözleşmeli personel olarak istihdam edilenlerden, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmemiş olması veya sözleşme dönemi içerisinde Bakanlar Kurulu Kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmesini tek taraflı feshetmemiş olmak.

- Başvuracak adayların başvurduğu nitelik kodunun karşısında yer alan aranılan niteliklerin tamamını taşıyor olması ve bunu belgelendirmeleri gerekmektedir.

- Çeşitli KHK ile kamu görevinden çıkarılanlar başvuruda bulunamaz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal