ABD'de Bir Vatandaşa 1.7 Milyon Dolar Fatura Kesildi

ABD’li hasta vatandaşa hükümetten şoka uğratacak bir fatura kesildi. Meksika'da bir apartmanda çıkan patlamada yaralanan Alexis Hernandez'e Teksas eyaletindeki askeri hastanede gördüğü 7 aylık tedavinin bitmesinin ardından hükümet tarafından 1.7 milyon dolar fatura kesildi.

08.04.2021-13:34 - (Son Güncelleme: 08.04.2021-13:59)ABD'de Bir Vatandaşa 1.7 Milyon Dolar Fatura Kesildi

Latin Amerika’da bulunan hastanelerin yatak ve tedavi ücreti talepleri duyanları şoka uğratıyor. ABD vatandaşı Alexis Hernandez, 2019 yılında tıp öğrenimi için gittiği Meksika’nın Guadalajara şehrine taşındı. Hernandez, taşındığı evde sıcak su için ısıtıcıyı açmaya gittiği esnada patlama gerçekleşti. Alevlerin bir anda binayı sardığı olayda Hernandez yangından sağ kurtulmak için alevlerin arasından geçip apartmandan çıkmayı başardı. 

SAATLERCE SÜREN FİZİK TEDAVİ VE 19 AMELİYAT 

Ancak, Hernandez'in yangında yüzü başta olmak üzere vücudunun büyük bir kısmında oluşan yanıkların tedavisi için Teksas eyaletinin San Antonio kentindeki ABD Ordusu Cerrahi Araştırma Enstitüsü’ne kaldırıldı. CBS News'e konuşan Hernandez’in tedavi sürecinde 19 ameliyat ve saatlerce fizik tedavi gördüğünü bildirdi. 

‘SIFIRDAN BAŞLIYORUM!’ 

Olayla alakalı açıklamalarda bulunan Alexis Hernandez, ‘Hayatım boyunca asla böyle bir şey yaşamayı beklemiyordum. Böyle bir acıyla yaşamak zorunda kalacağımı hiç düşünmemiştim. Sıfırdan başlıyorum. Nasıl yürüyeceğimi, yemek yiyeceğimi, nefes alacağımı, göreceğimi, giyineceğimi, her şeyi nasıl tekrar yapacağımı öğreniyorum’ diye konuştu. 

‘YAŞANAN TAM BİR TRAJEDİ’ 

Hernandez, Porto Riko’daki oturduğu evin adresine ABD Hazine Bakanlığı tarafından fatura gönderildiğini belirtti. 7 aylık tedavi masrafının 1.7 milyon dolar olduğunu öğrendiğinde şoka uğradığını söyleyen Hernandez, sağlık sigortası şirketinin kazanın Meksika'da yaşandığı gerekçesiyle ödemeyi üstlenmeyi reddettiğini dile getirdi. Hernandez'in dönemin Başsavcısı William Barr ve Hazine ve Savunma Bakanlığı'na borcun affedilmesine yönelik resmi başvurularda bulunduğu, ancak talebe geri dönüş yapılmadığı bildirildi. Hernandez borcun nasıl ödeneceği konusunda hiçbir fikri olmadığını kaydederek, ‘Yaşanan tam bir trajedi’ dedi.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR