Van Gölü'nde Korkutan Görüntü 'Canavar Olduğuna Artık İnandık'

Kardeşi ve kuzeniyle beraber tatile giden genç kız, Van Gölü'nde sırtı zikzaklı bir cismi gördü ve o anları kameraya kaydetti. Oldukça korkan grup, aynı zamanda heyecanlandığını da söyledi.

12.08.2020-12:29 - (Son Güncelleme: 12.08.2020-14:10)

Van'da tatil için şehir merkezinden Tuşba ilçesine bağlı Adır Mahallesi'ne giden Züleyha Sona kardeşi ile kuzeni, Van Gölü sahilinde dolaşmaya çıktı.

CANAVAR OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORLAR

O sırada gölde oluşan hareketlilik Züleyha Sona'nın ilgisini çekti. Sona, hızlı hareket eden ve sırtında zikzaklar olan cismi kısa bir süreliğine olsa da cep telefonu ile görüntüleyebildi. Sona, gördükleri şeyin siyah renkte, sırtında da zikzaklar olduğunu ve Van Gölü canavarı olduğunu düşündüğünü dile getirdi.

'CANAVAR OLDUĞUNA İNANDIK'

Video çektiği esnada hem korktuğunu hem de heyecanlandığını belirten Züleyha Sona, 'Kardeşim bana burada büyük bir cisim var. Sırtı zikzaklı olan yaklaşık 20 metre uzunluğunda. Biz cep telefonuyla kaydetmek için o yöne doğru koştuk ve görüntülemeyi başardık. Görüntülerken de biraz korktuk. Biz bir süre sonra arkasından koşarken hızlı bir şekilde ilerlemeye başladı. Daha önce annemler bize Van Gölü canavarından bahsediyordu. Biz bu durumu komik olarak algılıyorduk. Ama gerçekten o cismi gördükten sonra canavar olduğuna inandım. Kendi gözlerimle gördüm. Videoda çok fazla net değildi, ama çıplak gözle baktığımda korkulacak bir cisimdi. Ben hayatımda ilk kez böyle bir şey gördüm ve tanık oldum. Araştırılmasını istiyorum. Çünkü Van Gölü'nde böyle bir cisim var ve biz bundan haberdar değiliz. Görüntülerken bana çok korku verdi. Hatta o sırada gölde yüzenler vardı, bir anda herkes sahile doğru koşmaya başladı. Ona rağmen biz arkasından koşmaya çalıştık ama çok hızlı hareket ettiği için yetişemedik.' şeklinde konuştu.'UYDURULDUĞUNU DÜŞÜNDÜĞÜMÜZ İÇİN İNANMAMIŞTIK'

Gördükleri cismin araştırılması gerektiğini dile getiren Büşra Sona da, 'Adır Adası sahilinde ablam ve kuzenim ile geziyorduk. Bir cisim gördüm ve ablama haber verdim. Ablam da cep telefonu ile görüntülemeye başladı. Ben çok şaşırdım. Bu cismin araştırılmasını istiyoruz. Çok farklı bir cisimdi. Sırtında dikenleri vardı. Daha önce televizyonlardan gördük ama uydurulduğunu düşündüğümüz için inanmamıştık. Ama görünce biz çok şaşırdık.' ifadelerini kullandı.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR