Trabzonspor'dan Alanyaspor Karşılaşmasının Ardından Hakem Hataları İle İlgili Açıklamada Bulundu!

Spor Toto Süper Lig ekiplerinden Trabzonspor, ligde son olarak oynadığı Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hakem hataları ile ilgili açıklamada bulundu.

28.09.2021-16:46 - (Son Güncelleme: 28.09.2021-18:26)Trabzonspor'dan Alanyaspor Karşılaşmasının Ardından Hakem Hataları İle İlgili Açıklamada Bulundu!

Trabzonspor, Spor Toto Süper Lig'in 7. haftasında oynanan Alanyaspor karşılaşmasında kendi sahasında Hüseyin Türkmen'in ikinci sarı karttan kırmızı kart görmesiyle birlikte 10 kişi kaldığı karşılaşmada sahadan 1-1'lik beraberlikle ayrılmıştı.

TRABZONSPOR'DAN YAPILAN HAKEM HATASI AÇIKLAMASINDA...

Bordo mavili kulüp dün akşam oynanan Alanyaspor karşılaşmasında yaşanan hakem hataları ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden yapmış olduğu açıklamalarda yapılan hatalara çok sert tepki gösterdi.

Trabzonspor'un resmi internet sitesi üzerinden yapılan açıklamada ;

ALANYASPOR'A KARŞI YEDİĞİMİZ KIRMIZI KART MAÇIN SKORUNU ETKİLEDİ

Dün oynadığımız Aytemiz Alanyaspor karşılaşmasında futbolcumuz Hüseyin Türkmen’e kırmızı kart göstererek müsabakanın seyrine doğrudan etki eden Halis Özkahya hakkında yeniden açıklama yapma gereği doğmuştur.

HALİS ÖZKAHYA TÜRK FUTBOLUNUN YÜZ KARASI

Kulübümüz; 7 Mart 2020 Cumartesi günü oynadığımız Gaziantep FK karşılaşmasında Abdülkadir Ömür’ün nizami golünü iptal ederek futbolcularımızın emeğine, camiamızın sevincine ve kulübümüzün kasasına göz diken Halis Özkahya hakkında yaptığı açıklamada “Türk futbolunun yüz karası” nitelendirmesinde bulunmuş ve devamında “O başta olmak üzere, MHK içerisinde bir başka kişi, grup veya zümreye aidiyet hisseden herkes Türk futbolundan acilen el çektirilmeli ve def edilmelidir!” demiştir.

MHK HALİS ÖZKAHYA'YI MAÇIMIZA VERMEYE UTANMADI

Özellikle bilinmesini isteriz ki; yaklaşık 570 günlük sürenin ardından Halis Özkahya’yı yeniden Trabzonsporumuzun maçına verme cüreti gösteren MHK utanmasa bile, bizler Trabzonspor Kulübü olarak yaptığımız bu açıklamanın doğruluğundan, haklılığından ve bir kez daha tüm Türkiye’nin gözleri önünde tescillenmesinden utanıyoruz!

FUTBOL AİLESİ ADINA UTANIYORUZ!

Futbola emek veren herkes adına, saha içi ve saha dışında alın teri döken tüm futbol ailesi adına utanıyoruz!

FUTBOLCULARIMIZIN EMEĞİNE GÖZ DİKİLDİ

Bizler için dün oynadığımız Alanyaspor karşılaşmasında Hüseyin Türkmen’i haksız bir kırmızı kartla oyun dışı bırakarak bir kez daha futbolcularımızın emeğine, camiamızın sevincine ve kulübümüzün kasasına göz diken “Türk futbolunun yüz karası Halis Özkahya” sadece bir figürandan başkası değildir.

AHLAKSIZLIK ÇARKINI DÖNDÜRMEYE ÇALIŞIYORLAR

Kulübümüz; yine aynı tarihte yaptığı açıklamada “Trabzonspor Kulübü olarak mücadelemiz bu sistemle, bu sistemin ahlaksızlık çarkını döndürmeye çalışan odaklarla ve her bir çarkın içinde kendine yer edinmiş aşağılık ve asalak bireylerledir!” demiştir.

BU HAKEMLERİ CAMİADA TUTAN KARANLIK ODAKLARDIR

Tekrar ediyoruz; Trabzonspor Kulübü olarak bizim kavgamız hırsızları barındıran, kollayan, güçlendiren ve kullanan bu zihniyetledir. Yüzüne tükürülmesine rağmen “Ya Rabbi Şükür” diyecek kadar yüzsüz insanlarla ve hâlâ bu insanları hakem camiası içerisinde barındıran karanlık odaklarladır.

TRABZONSPOR'UN YÜKSELİŞİNE KET VURMAK İSTİYORLAR

Bizler biliyor ve görüyoruz ki; Halis Özkahya bu sistem içerisinde yalnız değil. O’nu görevlendiren, O’nu harekete geçiren, O’nu yöneten ve yönlendiren birileri var. Bu karanlık sistem içerisinde kendine yer edinmiş, Trabzonspor'un yükselişine ket vurmaya çalışan ve kapalı kapılar ardına saklanıp alçakça planlar yapan birileri var Ancak, onlar da bilmeli ki; Karşılarında yönetimiyle, teknik direktörüyle, futbolcusu ve taraftarıyla tek yürek şampiyonluk yolunda ilerleyen bir Trabzonspor camiası var! Herkesi büyük bir dikkatle bu gerçekleri anlamaya davet ediyor, kamuoyuna saygılarımızı sunuyoruz.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal