Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den Ajax Maçı Öncesi Açıklamalar!

UEFA Şampiyonlar Ligi C grubunda Beşiktaş'ın Hollanda'da Ajax ile karşı karşıya geleceği karşılaşma öncesinde Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, karşılaşma öncesinde dikkat çeken açıklamalarda bulundu.

28.09.2021-16:32 - (Son Güncelleme: 28.09.2021-16:32)Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi'den Ajax Maçı Öncesi Açıklamalar!

Ülkemizi bu sezon UEFA Şampiyonlar Ligi'nde temsil eden tek takım olan Beşiktaş, mevcut kadrosundan tam 13 kişinin eksik olacağı karşılaşmada Hollanda'da Ajax ile karşı karşıya gelecek.

AJAX-BEŞİKTAŞ MAÇI ÖNCESİ BAŞKAN ÇEBİ'DEN AÇIKLAMALAR

Şampiyonlar Ligi'nde bu akşam saat 19:45'de oynanacak olan Ajax-Beşiktaş karşılaşması öncesinde Başkan Ahmet Nur Çebi'den çok çarpıcı açıklamalar geldi.

Beşiktaş Başkanı Ahmet Nur Çebi, Ajax karşılaşması öncesinde yapmış olduğu açıklamalarda ;

HOLLANDA'DA TAKIMI YALNIZ BIRAKMAYAN TARAFTARLAR İLE İLGİLİ

Beşiktaş taraftarının olduğu her yer keyifli ve heyecan verici oluyor. Beşiktaş taraftarı her zaman takımını destekler. Onlara teşekkür ediyorum.

BELKİ YAŞANAN SAKATLIKLAR GENÇ OYUNCULARIMIZ İÇİN BİR FIRSATTIR

Şampiyonlar Ligi çok farklı bir arena. Biz de buna göre transferlerimizi yaptık. Maalesef bu akşam çok eksiğimiz olacak. Onların yerlerine oynayacak genç oyuncularımıza da güveniyoruz. Şampiyonlar Ligi ayrı bir kulvar. Bütün takımlar çok güçlü. Biz de Şampiyonlar Ligi'nde oynayacağımız için transfer planlamasını özenli yaptık ama maalesef eksiklerimiz var. Belki de yaşanan sakatlıklar, genç arkadaşlarımızın fırsat bulmasına vesile olacak.

ASLINDA AJAX MODELİ BİZİM UYGULAMAK İSTEDİĞİMİZ BİR SİSTEM

(Ajax modeli) Biz bu husustaki çalışmalarımızı 2 sene evvel o niyetle geldik. Pandemi süreci bizi çok etkiledi. Ajax pandemiden önce başladı, uzun yıllardır devam ediyorlar, bütçelerinden oraya pay veriyorlar. Biz zaten borçlu bir kulübüz. Bizim kaynağımız yokken hangi bütçeyi oraya vereceğiz. Mehmet Ekşi Hoca'yı oraya getirdik ama o geldiğinden bu yana pandemiden fırsat bulamadık. Eksikliğimiz bu. Biz bu konuda kesin kararlıyız. Pandeminin bitişiyle birlikte başlayacağız. Mehmet Ekşi Hoca evdeyken çok verimli çalışmalar yaptı. Ajax'ın ne kadar sabırlı olduğunu, nasıl bir süreç olduğunu bilmek gerekir. 6-7 senelik projeler bunlar.

SERGEN HOCAMIZLA ABİ KARDEŞ GİBİYİZ

Sergen Hoca ile teknik, taktik hiçbir şey konuşmam. Genelde espri yaparız. Aramızda ağabey, kardeş ilişkisi var. İkimiz de çok espriliyiz. Birbirimize keyifli espriler yapıyoruz.

SAKATLIK POZİSYONLARINI İZLERKEN İÇİN ACIDI

Sakatlıkların birçoğu darbeye bağlı oldu. İzlerken içim acıdı. Futbol sert bir oyun olabilir ama herkesin birbirinin ekmeğine, sağlığına saygı duyması gerekiyor. Sakatlıkların nedeni ne hoca, ne saha, ne de antrenmanlar. Hepsi bir araya geliyor. Dortmund maçında inanılmaz efor sarf edildi. Bunun akabinde sakatlıkların fazla olduğunu gözlemledik. Sakatlıklar sadece saha zemininden kaynaklanmıyor. Sivasspor maçını da sahamızda oynayacağız.

HAKEMLER İLE İLGİLİ MİLLİ MAÇTAN SONRA KONUŞACAĞIM

Yaşanan son hakem olaylarından dolayı rahatsızız. Milli maç arasından önce oynanacak maçların ardından görüşlerimi paylaşacağım. Bugünün konusu hakem değil. Maçlar bitince güzel bir yorum yapacağım. Bunun peşini bırakmayacağım. VAR odasında oturup da görmemek ayrı bir şey, saha içinde görmemek ayrı. Odanın içinde oturup 3 kez pozisyonu izleyip göremiyorsan adama sorarlar.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal