Uğur Aktaş: Mehmetçiğimizin Şehit Düştüğünü Öğrendik

Altın madalyanın sahibi olan Uğur Aktaş, madalyası ile birlikte asker selamı verdi

Uğur Aktaş: Mehmetçiğimizin Şehit Düştüğünü Öğrendik

Avusturya’nın Salzburg şehrinde gerçekleştirilen Karate 1 Premier Lig’de kumite 84 kiloda şampiyon olan Uğur Aktaş, Türkiye’ye döndü. Aktaş, Suriye’nin İdlib bölgesinde askerlerimize karşı düzenlenen hain saldırı sonucu büyük üzüntü yaşadığını ifade ederek, “İlk defa kazandığım bir madalyaya sevinemedim” açıklamalarında bulundu.

Uğur Aktaş, havalimanında (DHA) özel açıklamalarda bulundu. Rakibinin sakatlığı sebebiyle final karşılaşmasına çıkamaması üstüne altın madalyanın sahibi olan Uğur Aktaş, madalyası ile birlikte asker selamı verdi.

Salzburg’daki kentinde düzenlenen turnuvanın iyi geçtiğini fakat İdlib’de düzenlenen hain saldırı sonucu şehit olan askerlerimizin haberini alınca büyük üzüntü duyduklarını aktaran Aktaş, “Benim için güzel bir turnuva oldu. Olimpiyat yarışındaki turnuvaları güzel bir şekilde geçirdim. Artık sona yaklaştık. Premier Lig olarak son iki turnuvadan birisiydi bizim için. Zorlu rakiplerimi geçerek finale kaldım. Finale rakibimin sakatlanmasından dolayı çıkamadı ve altın madalya kazandım. Fakat hayatımda ilk defa kazandığım bir madalyaya sevinemedim. Çünkü biz Salzburg’dayken hain bir saldırı sonucu birçok Mehmetçiğimizin şehit düştüğünü öğrendik. Bu bizi gerçekten çok üzdü ve ayrıca bir motivasyon kaynağı oldu. Çünkü ülkemiz böyle bir durumdayken bizim de turnuvada üzerimize düşen görevi yapmamızı hatırlattı. Bizim için buruk bir sevinç oldu. Ülkeme zorlu bir zamanda altın madalya ile döndüğüm için mutluyum” ifadelerinde bulundu.

Tokyo Şehrinde yapılacak olan olimpiyatlara katılmayı matematiksel olarak garantilediğini söyleyen Uğur Aktaş, “Adım adım Tokyo 2020 Olimpiyatları. Matematiksel olarak garantiledim. Çok zorlu bir süreçti, çok çalıştık. Bu süreçte de inanarak bu yola devam ettik. 22-23 turnuvaya katıldık. Çok yoğun bir süreç oldu. Güzel bir şekilde atlattık, son düzlüğü güzel bir şekilde geçtik. Önümüzde iki turnuva var. Fas’taki Premier Lig ve Avrupa Şampiyonası var. Bu turnuvaları da güzel bir şekilde tamamlayıp, olimpiyatlara 3-4 ay gibi bir süre kalıyor, o sürece de en iyi şekilde hazırlanarak olimpiyatlara gitmek istiyoruz. En büyük hayalimiz olimpiyatlardı. Oraya gideceğiz ama orada da altın madalya kazanmak istiyoruz. Bu gururu ülkeme yaşatmak istiyorum” açıklamalarında bulundu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağıya kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR