Türkiye Ülke Sıralamasında 12. Basamağa Geriledi!

Şampiyonlar Ligi’nde Ukrayna temsilcisi Dinamo Kiev gruplara kaldı ve Türkiye, UEFA ülke sıralamasında 12. basamağa kadar geriledi. Bu sezon 11. sırayı tekrardan çıkamazsak 2022- 2023'te Kupa 1'de şampiyonumuz da ön elemeye katılacak.

Türkiye Ülke Sıralamasında 12. Basamağa Geriledi!

Türkiye Ülke Sıralamasında 12. Basamağa Geriledi!

UEFA organizasyonlarında Türkiye’yi zor günler bekliyor. Şampiyonlar Ligi Play-Off’unda Mircea Lucescu’nun başında olduğu Dynamo Kiev’in, Belçika kulübü Gent'i geçip gruplara kalarak 1000 puanlık katkı yapınca UEFA ülke sıralamasında 11. Basamağı Ukrayna’ya bıraktık. 300 puanla önümüzde yer alan Ukrayna’dan sezon bitiminde yerimizi geri alamazsak 2022-2023’te Şampiyonlar Ligi’nde gruplara direkt kulüp gönderemeyeceğiz, şampiyonumuz eleme katılacak.

AVRUPA MAÇLARININ HAYATİ ÖNEMİ VAR

Avrupa Ligi'nde Galatasaray'ın, bugün İskoç temsilcisi Rangers ile yapacağı karşılaşmanın da kritik bir önemi var. Sıralamada Türkiye'nin hemen altında bulunan İskoçya, Rangers'ın olası bir zaferi sonrasında 375 puan alıp farkı 300 puana düşürecek. 5 kulüple dahil olduğumuz Avrupa’da Şampiyonlar Ligi gruplarındaki Medipol Başakşehir ile Avrupa Ligi gruplarından başlayacak Sivas haricinde takımımız kalmayacak. İskoçlar 2, Ukrayna ise 3 kulüple yola kaldıkları yerden devam edecek. Eğer bu sezon içinde Türkiye, İskoçya'ya bile geçilir ve sıralamada 13. olursa 2022-2023 sezonunda Avrupa Ligi'nde grup aşamasında direkt olarak herhangi bir temsilcimiz olmayacak.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR