Türk futboluna futbolcu ve teknik adam olarak uzun yıllar hizmet eden ve ‘Hocaların hocası’ olarak anılan spor adamı Metin Türel, kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından yapılan açıklamada, Metin Türel'in kaldırıldığı hastanede vefat ettiği belirtildi. Yapılan açıklamada, "Türel'in vefatını büyük üzüntü ile öğrenmiş bulunuyoruz. Merhum Metin Türel'e Allah'tan rahmet; ailesi, tüm sevenleri ve futbol camiasına başsağlığı dileriz." ifadeleri kullanıldı.

Metin Türel Kimdir?

Futbol kariyerine kaleci olarak başlayan, Galatasaray ve İstanbulspor gibi takımlarda futbol yaşantısını sürdüren, Beşiktaş ve Trabzonspor başta olmak üzere pek çok takımda teknik direktörlük yapan deneyimli futbol adamı Metin Türel, 1977-1978’de A Milli Futbol Takımı'nın da teknik direktörlüğü görevini yapmıştı.

Teknik adamlık kariyerinde 1977-1978'de A Milli Futbol Takımı, 2002-2003'te de A2 Milli Takımı'nın başında bulunan Türel, Beşiktaş ve Trabzonspor'u da çalıştırdı. 83 yaşındaki Türel, son olarak 2004-2005 sezonunda Antalyaspor'un teknik direktörlüğünü yapmıştı.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın.