'Mağdur Bir Kulüp Bıraktılar'

Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Fenerbahçe'ye giden Mert Hakan Yandaş ve Galatasaray'a transfer olan Emre Kılınç ile ilgili çarpıcı ifadeler kullandı.

'Mağdur Bir Kulüp Bıraktılar'

'Mağdur Bir Kulüp Bıraktılar'

Demir Grup Sivasspor Başkanı Mecnun Otyakmaz, Türkiye Futbol Federasyonu’nun (TFF) Ankara’da yapılan Olağan Genel Kurulu sonrasında konuştu. Türkiye Futbol Federasyonu ile alakalı bazı yanlış anlaşılmaların gündemde olduğunu fakat problemlerin ortadan kalktığını belirten Mecnun Otyakmaz, “Pandemi süreci de etkili oldu. Federasyonumuzun gösterdiği bu mücadeleye bizim de destek olmamız gerekiyordu ve biz de destek olduk” ifadelerini kullandı.

'DAHA İYİ BİLGİLENDİRİLSELERDİ BU TÜR SORUNLAR YAŞANMAZDI'

Fenerbahçe ve Kasımpaşa takımlarının yapmış olduğu itirazla alakalı değerlendirmelerde bulunan Başkan Otyakmaz, “Bence daha iyi bilgilendirilselerdi bu tür sorunlar yaşanmazdı. Bugün burada da bildirdiler daha önce de açıklaması yapılmıştı. Biraz süre daralmıştı sanıyorum ondan dolayı oldu. Bundan sonra bir sorun olmaz diye düşünüyorum” diye belirtti.

'BİRKAÇ TRANSFERLE HAZIR OLACAĞIZ'

Mecnun Otyakmaz, 'yeni sezon maalesef 21 takımla başlayacak' diyerek, şunları belirtti: “Çok zor bir süreç bizim için başlıyor. Avrupa kupalarına direkt olarak katılmaktan dolayı 6-8 maç, Türkiye Kupası’nı da üzerine koyduğunuz zaman yaklaşık 50 maçın üzerinde oynayacağız. Pandemi sürecinde bunları yapmak zorundayız. Birkaç transferle birlikte inşallah hazır durumda olacağız. Pandeminin de biraz hafif geçmesini ve taraftarlarla birlikte maçlarımızı oynamayı bekliyor ve ümit ediyoruz.”

'YERLİ OYUNCULARIMIZI KAYBETTİĞİMİZ İÇİN'

Yabancı oyunculara yönelim ile alakalı da düşüncelerini aktaran Otyakmaz, “Ben elimdeki yerli futbolcularım maalesef biraz da ayartılarak koparıldı. Sözleşme uzatamayınca mecburen biz de yabancı oyunculara yöneliyoruz. Genelde yabancı oyuncu sayımızı 10-11 de tutardık ama bu sene yerli oyuncularımızı kaybettiğimiz için yabancı limitini 14 olarak dolduracağımızı düşünüyorum” ifadelerini kullandı.

'BİRBİRLERİNİ ADAMLIKLA ÖVDÜLER AMA'

Giden futbolcuların yapmış olduğu açıklamalar ile ilgili açıklamalar yapan Otyakmaz, “Giden oyuncuların Sivas’la bir sıkıntıları yoktu. Kendi aralarındaki bir takım rekabetten kelimelerdi onlar. Birbirlerini adamlıkla, delikanlılıkla övdüler ama arkada bir mağdur kulüp bıraktılar. Bunu da söylemek lazım göz ardı etmemek lazım” sözleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR