Gizem Karadayı'dan Genç Sporculara Öğütler

Galatasaray'ın milli voleybolcusu Gizem Karadayı katıldığı canlı yayınında, voleybolcu gençlere 'Eğitimi ihmal etmeyin ve çok çalışın' dedi.

Gizem Karadayı'dan Genç Sporculara Öğütler

Gizem Karadayı'dan Genç Sporculara Öğütler

Milli voleybolcu Gizem Karadayı, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle Instagram üzerinden yapılan gençlik söyleşilerine misafir oldu. Bir öğrencinin "Kendinizi nasıl tanımlarsınız" sorusuna Karadayı, "Özgür ruhlu ve lider karakterli" cevabını verdi.

Karantina zamanında çok mutlu olduğunu söyleyen Karadayı, "Çok yorulmuştuk, artık bunu hissediyorduk. Bu dönemde dinlenme fırsatı bulduk. Ama tabii ki voleybolu da özledim" ifadelerini kullandı.

'BU DÖNEMDE EĞİTİM GÖRMEK İSTERDİM'

Yeni neslin çok şanslı olduğunu söyleyen Gizem Karadayı, "Bu dönemde eğitim görmek isterdim. Şu anki avantajlar çok fazla. Benim jenerasyonum spor ve eğitimi bir arada götürmekte çok zorlandı. Şu anda kulüpler ve okullar koordineli bir şekilde ilerleyebiliyor. Gençler hem antrenmanlarına gidebiliyor hem okula vakit ayırabiliyor" dedi.

'ALTYAPI SİSTEMİ ÇOK BAŞARILI'

Türk voleybolunda altyapı sisteminin çok iyi olduğunu aktaran Karadayı, "Şu anki altyapı sistemi çok başarılı. Genç voleybolcu adaylarıyla antrenörler çok iyi ilgileniyor. Türk oyuncu bu dönemde çok değerli o yüzden kulüpler altyapıya çok iyi yatırım yapıyor. Yurt dışında da birçok kulüpte görev aldım, bizim ülkemiz kesinlikle bu konuda çok avantajlı" şeklinde konuştu.

UNUTAMADIĞI ANLAR

"Unutamadığınız anlar neler" sorusuna cevap veren Karadağı, şunları ifade etti:

"2011’de Vakıfbank ile Şampiyonlar Ligi'nde şampiyon olduk. O sezonu unutamıyorum. Biz favori değildik o sene. Yarı finalde Fenerbahçe’ye karşı tie-break’te 8-1 geriye düşmemize rağmen dönmüştük ve finale yükselmiştik. Finalde de 3-0'la şampiyon olduk. Diğer unutamadığım anım da milli takımla Ankara’da oynadığımız olimpiyat elemeleri."

'2 GÜN UYUYAMADIM'

2012 Olimpiyatları'na gidişlerini hiç unutamadığını belirten Karadayı, "Olimpiyatlara gideceğimiz kesinleştiğinde 2 gün uyuyamadım. Açılış seremonisinde farkına vardım" diye dile getirdi.

Gizem Karadayı, takım sporlarında uyumun çok mühim olduğunun altını çizerken, "Uyum da çok önemli. Başarı için uyum gerekli. Ne zaman salonun dışında bir uyum varsa, o zaman salonda da uyum olur" değerlendirilmesinde bulundu.

'GALATASARAY'DA AİLE ORTAMI VAR'

"Galatasaray sizin için ne anlam ifade ediyor" sorusuna yanıt veren Gizem Karadayı, "Galatasaray’da yaşadıklarım gerçekten kelimelere sığmaz. Çok mutluyum çünkü burada bir aile ortamı var. Buradaki herkes kendisi gibi olabiliyor çünkü samimi bir ortam var. Gençler, A takımdakiler, herkes için geçerli. Buradan yetişen gençlerin hepsinde bir saygı olduğunu görebilirsiniz. Çünkü Galatasaray saygılı bireyler yetiştiriyor." cevabını verdi.

'VOLEYBOL: AŞK'

Instagram canlı yayınında öğrenci Özge Aslanalp'in sorularını cevaplayan Gizem Karadayı, Özge'nin söylediği kelimelerin kendisindeki karşılıklarını açıkladı:

"Voleybol: Aşk

Aile: Olmazsa olmaz

Antrenman: Gelişmek

Hırs: Ben

Tie-break: Voleybolun en güzel anları

Son top: Heyecan

Zor: Şart

Galatasaray: Aile

Gizem Karadayı: Özgür ruhlu, lider karakterli

'EĞİTİMİ İHMAL ETMEYİN, ÇOK ÇALIŞIN'

Son olarak 19 Mayıs Atatürk'ü anma, Gençlik ve Spor Bayramı'nı kutlayan Karadayı, gençlere şu tavsiyeleri sundu: "Eğitimi ihmal etmeyin, çok çalışın. Çok çalışırsanız çok güzel şeyler elde edebilirsiniz. Ben yaşadım. Her şeyin başı çok çalışmak."

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR