Futbol Maçları Seyircili Oynanacak mı?

Taraftarların merakla beklediği haber Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'dan geldi! Peki futbol müsabakaları seyircili yapılacak mı? İşte detaylar...

Futbol Maçları Seyircili Oynanacak mı?

Futbol Maçları Seyircili Oynanacak mı?

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu toplantısının ardından önemli açıklamalar yaptı.

'BU HAFTA GÜNDEMİMİZDE DEĞİLDİ'

Karşılaşmaların seyircili oynanmasıyla alakalı olarak Bakan Koca, "Maçların seyircili oynanması bu hafta gündemimizde olmadı. Özellikle salgının şu döneminde seyircili oynanmaması şeklinde daha önce önerimiz olmuştu. Önümüzdeki haftalarda salgının seyrine göre localardan başlamak üzere gündeme alabiliriz." değerlendirmesinde bulundu.

FAHRETTİN KOCA KİMDİR?

Fahrettin Koca, 2 Ocak 1965; Ömeranlı, Kulu, Konya'da dünyaya gelen,Türk doktor ve siyasetçi. Türkiye Eğitim ve Sağlık Araştırma Vakfı, Medipol Hastanesi ve İstanbul Medipol Üniversitesi'nin kurucusudur.

FAHRETTİN KOCA'NIN EĞİTİMİ

Fahrettin Koca, ilk ve orta öğrenimini Konya'da tamamladıktan sonra lise eğitimini Bursa Erkek Lisesi’nden mezun olmuştur.

Lisans hayatına İstanbul Tıp Fakültesi’nde başlayan Koca, 1988’de tıp doktoru unvanını alarak buradaki eğitimini tamamlamıştır.

İhtisasını İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Ana Bilim Dalı’nda yaparak 1995’te Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Uzmanı olmaya hak kazanmıştır.

FAHRETTİN KOCA'NIN KARİYERİ

Fahrettin Koca, birçok sağlık kurumunda hekimlik ve medikal direktörlük görevlerini üstlenmiştir. Kurucu başkanı olduğu Türkiye Eğitim Sağlık ve Araştırma Vakfı (TESA) tarafından 2009 yılında kurulan İstanbul Medipol Üniversitesi’nin Mütevelli Heyeti Başkanlığını yürütmüştür.

Ayrıca, Türk Pediatri Kurumu, Pediatrik Metabolizma ve Beslenme Derneği, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Sağlık Meslek Komitesi, Özel Hastaneler Sağlık Kuruluşları Derneği (OHSAD) gibi derneklere üyedir.

Öte yandan Dış Ekonomik İlişkiler Konseyi (DEİK) Eğitim Komitesi İş Konseyi Başkan Yardımcısı, Vakıf Üniversite Hastaneleri Derneği’nin Başkanı ve Hizmet İhracatçıları Birliği Sağlık Hizmetleri Komitesi Başkanı'dır.

2018 Türkiye genel seçimleri sonrası ilk kez tamamı TBMM mensubu olmayan kişilerden oluşan Bakanlar Kurulu'na, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından Sağlık Bakanı olarak atanmıştır. Fahrettin Koca, 10 Temmuz 2018 günü yemin ederek Türkiye'nin Sağlık Bakanı olarak göreve başlamıştır.

FAHRETTİN KOCA'NIN AİLESİ

Fahrettin Koca'nın eşi Hale Koca'dır.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR