Son Dakika Coronavirüs Haberleri Korona Yaz 8119'a Gönder 10 ₺ Bağışta Bulun

Celal Şengör: 'Neymar'a 222 Milyon Euro Vermek Dangalaklık'

Prof. Dr. Celal Şengör, Teke Tek programı yayınında, bir futbol oyuncusu (Neymar) için 222 milyon euro ücret verilmesini yerdi. Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" cevabını verince Şengör, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" ifadelerini kulland.

Celal Şengör: 'Neymar'a 222 Milyon Euro Vermek Dangalaklık'

Celal Şengör: 'Neymar'a 222 Milyon Euro Vermek Dangalaklık'

Habertürk TV'de Fatih Altaylı'nın sunuculuğunu yaptığı Teke Tek programına Prof. Dr. Celal Şengör ve Prof. Dr. İlber Ortaylı'da katıldı. Koronavirüs pandemisinin konu olduğu programda Celal Şengör, futbol dünyasıyla alakalı çarpıcı bir değerlendirme yaptı.

Şengör, "Geçenlerde bir futbolcuya 222 milyon euro ödendiğini öğrendim. Yahu 222 milyon euro bir futbolcuya ödenir mi ya? Marifeti sadece topa vurmak olan bir adam için 222 milyon euro... Sen o parayı bilime harcasan neler yapılır." dedi. Bu değerlendirmenin ardından söze giren moderatör Fatih Altaylı, "Eğlence sektörü" ifadelerini kullandı. Şengör ise Altaylı'nın sözüne, "Dangalaklık sektörü bana sorarsan" cevabını verdi.

ORTAYLI'DAN CEVAP: HAYIR O ÖYLE DEĞİL

İlber Ortaylı da Şengör'ün "Dangalaklık sektörü" yorumunun sonrasında "Hayır o öyle değil. Bu da bir başarı. Bu da bir şey" diye konuştu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR