24 Ağustos 2019
  • Istanbul 30°
  • Ankara 33°
  • Izmir 37.22°
İmsak 04:42
Güneş 06:15
Öğle 13:12
İkindi 16:57
Akşam 19:58
Yatsı 21:25
BIST97.149
Dolar5,7635
Euro6,4297
Altın282,95

Ali Koç: Türk Futbolunun Virüslerden Kurtulması Gerekli

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe’nin evinde Akhisarspor’u 2-1 mağlup etmesinin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç, açıklamalarda bulundu.

Ali Koç: Türk Futbolunun Virüslerden Kurtulması Gerekli

Spor Toto Süper Lig’de Fenerbahçe’nin evinde Akhisarspor’u 2-1 mağlup etmesinin ardından Fenerbahçe Spor Kulübü Başkanı Ali Koç basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

TÜRK FUTBOLU AÇISINDAN SIKINTILI BİR GÜN  

Koç, “Bence Türk futbolu açısından sıkıntılı bir gün. Maçımız 2-1 bitti çok daha farklı kazanabilirdik ama önemli değil. Aslında bu sezon yaşadıklarımızın bir özetiydi bu maçta. Fakat Türk futbolu açısından son derece üzücü, endişe verici aslında bununla beraber malumun ilanı. Ben gerek seçim sürecinde gerek seçildikten sonra her zaman bu sistemin temizlenmesi gerektiğini üstüne basa basa söylüyorum. Ne bir mazeret olarak ne bir maç sonucu sonrası. Ben mütemadiyen sistemin kokuşmuş olduğunu vasatlığın altında olduğunu teknolojiye rağmen ne kadar kurgulanmış olduğunu görüyorsunuz. Bugün yaşananlara şaşırsam mı üzülsem mi gülsem mi bilemiyorum ama hakikaten yazık, çok yazık. Bu aslında beceriksizlikle basit bir insan hatasıyla küçük bir yanlışla anlatılabilecek bir durum değil, bunun çok çok ötesinde. Türk futbolunun bu anlayıştan, bu zihniyetten, bu virüslerden arınması lazım." diye konuştu.

SORUMLULUK TFF'NİN  

Hakem hatalarına da dikkatleri çeken Koç, "Adil rekabetin sağlanabileceğini hep beraber gösterebilmeliyiz. İnsan olduğu yerde tabii hata olur ama hata var hata var. Bu, hatadan öteye bir durumdan bahsediyoruz. her zaman ifade etmişimdir, TFF Türk futbolunda adil rekabetin hakkaniyetin sağlanması için en önemli sorumluluğu en yüksek olan kurumdur. Hepimiz sorumlulukları vardır ama 1 numaralı kurum TFF'dir. Futbolun ne kadar gerginlik oluşturduğunu, nasıl ayrıştırıcı bir konumda olduğunu, nefret tohumlarının nasıl ekildiğini üzülerek görüyoruz. Çocuklarımıza bırakacağımız mirasın bu olmaması lazım." diye konuştu.

Son Dakika Gündem Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz