Kovid-19'u ve Mevsimsel Gribi Aynı Anda Tespit Eden Test Onaylandı

Tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs ile ilgili bir çalışmada Güney Kore’den geldi. Güney Kore, koronavirüsü ve mevsimsel gribin tespit edilmesini sağlamak için geliştirilen yeni bir testi onayladı.

Kovid-19'u ve Mevsimsel Gribi Aynı Anda Tespit Eden Test Onaylandı

Kovid-19'u ve Mevsimsel Gribi Aynı Anda Tespit Eden Test Onaylandı

Güney Kore Gıda ve İlaç Güvenliği Bakanlığı, hem yeni tip koronavirüsü (Kovid-19) hem de mevsimsel gribi tek bir numuneden aldığı örnekle tespit edebilen bir testi onayladığını duyurdu.

Güney Koreli sağlık yetkilileri, hastaların tek bir testle koronavirüs ve mevsimsel griple ilgili sonuçları 3 ila 6 saat arasında alabileceklerini ifade etti.

Yetkililer, bu testin hem sağlık çalışanlarının yükünü hem de hastaların bekleme süresini azaltacağını belirtti.

GRİP AŞISIYLA İLGİLİ OLDUĞU DÜŞÜNÜLEN ŞÜPHELİ ÖLÜMLER 94’E ÇIKTI

Bunun yanı sıra, Güney Kore'de grip aşıyla ilgili olduğu düşünülen ölümlerin sayısının ise 94'e yükseldiği belirtildi.

Yonhap ajansının haberine göre, Kore Hastalık Kontrol ve Önleme Ajansı (KCDC), şüpheli ölümlerde 70’li yaşlarda olan 40 kişinin, 80 yaş üzeri 38 kişinin ve 60 yaş altı sekiz kişinin yaşamını yitirdiği belirtildi.

Yetkililer daha önce grip aşısıyla ölümler arasında doğrudan bir bağlantı bulamadıklarını ifade etmiş, Güney Korelilere, grip aşısı yaptırmaları konusunda çağrıda bulunmuştu.

Yaklaşık 19 milyon kişiye grip aşısı yapmayı planlayan Sağlık Bakanlığı, şu ana dek en az 12 milyon kişinin aşılandığı kampanyayı devam ettireceğini belirtirken, Kore Tabipleri Birliği, hükümetin grip aşısı programını ertelemesi gerektiğini öne sürüyor.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR