Rekabet Kurulu’ndan Red Bull Kararı: İhlal Yok

Kurul, şirketin kanunu ihlal etmediğine ve para cezası uygulanmasına gerek olmadığına karar verdi

24.12.2019-11:29 - (Son Güncelleme: 24.12.2019-11:26)Rekabet Kurulu’ndan Red Bull Kararı: İhlal Yok

Rekabet Kurulu, Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti. hakkında başlattığı soruşturmada, Rekabet Kanunu'nun ihlal edilmediğine oy birliğiyle karar verdi

Rekabet Kurumunun internet sitesinde yer alan duyuruya göre, Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti'nin fiili münhasırlık uygulamak ve yeniden satış fiyatını belirlemek suretiyle 4054 sayılı Rekabet Kanunu'nu ihlal edip etmediğinin tespitine yönelik yürütülen soruşturmada sona gelindi.

Toplanan tüm bilgi ve belgelerin değerlendirilmesi sonucunda, Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti’nin, kanunun ilgili maddesini ihlal etmediği dolayısıyla idari para cezası uygulanmasına gerek olmadığına oy birliği ile Ankara İdare Mahkemelerinde yargı yolu açık olmak üzere karar verildi. 

2018’DE SORUŞTURMA AÇILDI

Kurul, 2018’de Red Bull Gıda Dağıtım ve Pazarlama Tic. Ltd. Şti. hakkında soruşturma açılmasına karar vermişti.

Red Bull'un 4054 sayılı Kanun'u ihlal ettiği iddiasını içeren başvuru üzerine yürütülen araştırma “birden fazla teşebbüsün ülkenin bütününde ya da bir bölümünde bir mal veya hizmet piyasasındaki hakim durumunu tek başına yahut başkaları ile yapacağı anlaşmalar ya da birlikte davranışlarla kötüye kullanıp kullanmadığının tespitine yönelik”ti.

Son Dakika Ekonomi Haberleri için aşağı kaydırın.

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR