Meteoroloji Uyardı! 2 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı Verildi

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi 2 ilde yaşanacak sağanak yağış için uyardı.

13.06.2021-21:20 - (Son Güncelleme: 14.06.2021-01:57)Meteoroloji Uyardı! 2 İl İçin Sağanak Yağış Uyarısı Verildi

Meteoroloji 4. Bölge Müdürlüğü Bölge Tahmin ve Uyarı Merkezi 2 il için uyarı verdi. Isparta ve Burdur’da meydana gelecek olan sağanak ve gök gürültülü sağanak için vatandaşları uyardı. Meteoroloji birçok il için sağanak yağışın etkili olacağını duyurdu.  

Meteoroloji’den 2 il için uyarı geldi. Son 1 hafta içinde meydana gelen sağanak yağışlar 2 ili daha etkisi altına alacak. Isparta ve Burdur’da gece 3.00 sularından itibaren sağanak ve gök gürültülü sağanak beklendiği açıklandı. Oluşabilecek sel ve taşkınlara ve yıldırım düşmesine karşın vatandaşları dikkatli olunması için uyarıldı. 

METEOROLOJİDEN AÇIKLAMA GELDİ.

Yapılan açıklamada, 'Bu gece saatlerinden sonra yurdun kuzeybatı kesimlerinden itibaren beklenen sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (Pazartesi) Marmara’nın güney ve doğusu (İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Bursa, Balıkesir, Bilecik, Çanakkale’nin doğusu),İç Ege (Kütahya, Afyonkarahisar, Uşak, Denizli, Manisa’nın doğusu),Göller Yöresi (Isparta, Burdur),İç Anadolu’nun kuzeybatısı (Ankara, Eskişehir, Çankırı) ve Batı Karadeniz’in kıyı kesimleri (Düzce, Zonguldak, Bartın, Kastamonu kıyıları) ile Çorum çevrelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2),Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde (Bolu, Karabük, Kastamonu) yer yer çok kuvvetli (51-75 kg/m2) olacağı tahmin edildiğinden ani sel, su baskını, yıldırım, yerel dolu yağışı, yağış anında kuvvetli rüzgar ve ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir' İfadeleri kullanıldı. 

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR