Vatan Şaşmaz'dan Sonra Çocuklar Duymasın'a İkinci Şok!

80 yaşındaki usta oyuncu Ercüment Balakoğlu’na kanser teşhisi konuldu.

Bir dönem 'Çocuklar Duymasın' dizisinde "Dursun" karakterine hayat veren 80 yaşındaki usta oyuncu Ercüment Balakoğlu'na kanser teşhisi konuldu. 'Çocuklar Duymasın' dizisinde bir dönem Dursun karakteri ile izlediğimiz usta sinema ve dizi oyuncusu Ercüment Balakoğlu'na dil kanseri teşhisi konuldu.

UNUTKANLIK SORUNU YAŞIYOR

Dilinde çıkan yaralar nedeni ile ameliyat olan oyuncu, önce radyoterapi gördü ve kemoterapiye başlanacak. Hastanede tedavi gören Ercüment Balakoğlu, kullandığı ilaçlardan dolayı unutkanlık sorunu da yaşıyor. Balakoğlu, uzun yıllar tiyatrolarda çocuklara masallar okudu ve o çocukların masal dedesi oldu.

ERCÜMENT BALAKOĞLU KİMDİR?

1937 yılında dünyaya gelen usta oyuncu Ercüment Balakoğlu, geçmişten günümüze sayısız sinema, dizi ve tiyatroda başarıyla oyunculuğunu sergilemiştir. Kaynanalar, Çocuklar Duymasın ve Papatyam gibi dizilerdeki oyunculuğun yanı sıra, seslendirme yaparak da televizyon dünyasına büyük katkılarda bulunan sanatçı, çok fazla sayıda etkinlikte çocuklar için yararlı çalışmalarda bulunmuş ve 2013 yılından sonra İstanbul Temaşa Tiyatrosu kadrosunda yer almıştır. Çocuklar Duyması'nda oynayan Vatan Şaşmaz'ın ölümünden sonra Ercüment Balakoğlu'dan gelen haber dizi ekibini kahretti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR