Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın basına yansıyan samimi görüntülerinden dolayı açılan davada gerekçeli karar hazırlandı. Kararda eylem yerinin yerleşim yerine uzak olması ve karadan çıplak gözle görülemeyecek mesafede olması nedeniyle suç oluşmadığı belirtiliyor.

CUMHURİYET BAŞSAVCILIĞI SORUŞTURMA BAŞLATTI

Sunucu Murat Başoğlu ve yeğeni Burcu Başoğlu Kabadayı'nın geçtiğimiz yaz ayında basına yansıyan ve büyük yankı uyandıran görüntülerin ardından Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

GEREKÇELİ KARAR HAZIRLANDI

Başlatılan soruşturma kapsamında açılan davanın gerekçeli kararı hazırlandı. kararda eylem yerinin yerleşim yerine uzak olması ve karadan çıplak gözle görülemeyecek mesafede olması nedeniyle suç oluşmadığı belirtildi.

'HAYASIZ HAREKET SUÇU OLUŞMADI'

Kararı yazan hâkime göre teknedeki şahıslar Murat Başoğlu, Burcu Başoğlu ve ilişkiye girdikleri de bilirkişi raporuyla sabit... Ancak iddianamedeki 'hayasız hareket' suçunun oluşabilmesi için gerekli 'aleniyet' şartı oluşmadı.

BİLİRKİŞİ RAPORUNA GÖRE

Çünkü bilirkişi raporuna göre eylemin gerçekleştiği yer karayoluyla ulaşımı olmayan koyun içerisinde olan bir nokta ve tekne en yakın yerleşim yerine 1380 metre uzakta. Yine bilirkişi raporuna göre fotoğrafın çekildiği yer de tekneye 600 metre uzaklıkta.

OLAYIN GERÇEKLEŞTİĞİ YER ÇIPLAK GÖZLE GÖRÜLEMEYECEK MESAFEDE

Dolayısıyla olayın gerçekleştiği yer 'çıplak gözle' görülecek mesafede olmadığı için kanunda aranan 'aleniyet' şartı da oluşmadı ve sanıklar için iddianamade belirtilen suçun unsurları oluşmadığı için beraat kararı verildi.

Son Dakika Magazin Haberleri için aşağı doğru kaydırın.