Kayserispor'da 3 Futbolcu Kadro Dışı Bırakıldı

Süper Lig ekiplerinden Kayserispor'da 3 futbolcu kadro dışı bırakıldı.

25.11.2019-15:37 - (Son Güncelleme: 25.11.2019-15:35)

Süper Lig'in 12. haftasında sahasında Sivasspor'a 4-1 mağlup olan Kayserispor'da Ntep, Tavares ve Bilal Başacıkoğlu kadro dışı bırakıldı. Maç sonrasında taraftar ile münakaşaya giren Bilal Başakçıoğlu'na para cezası verildi.

İstikbal Mobilya Kayserispor Basın Sözcüsü Mustafa Tokgöz yaptığı açıklamada, "Sezon başından bu yana 3 başkan, 3 teknik direktör değiştirdik, bunu hatırlatmak isterim. 30 Kasım'da Olağanüstü Genel Kurul yapacağız. Koltukta boş boş oturacak değil, iyi bir kulüp yöneticiliği yapacaklarla çalışmak istiyoruz. Takım ile ilgili konuşmak gerekirse Ntep, Tavares ve Bilal Başaçıkoğlu kadro dışı bırakıldı. Demir Grup Sivasspor maçından sonra taraftarla tartışmaya giren Bilal Başaçıkoğlu'na para cezası verilecek. Ayrıca teknik direktör Bülent Uygun ile konuşup müsaade isteyip bütün futbolcularla tek tek konuşacağız. Bülent Uygun hocamızla sonuna kadar devam edeceğiz." açıklamasında bulundu.

Sahada oynamayana parasının verilmeyeceğini belirten Tokgöz, "Kendini ortaya koymayan, sahada mücadelesini göstermeyene para vermeyeceğiz. Kendini ortaya koyanın da parasını tam vereceğiz. Yapacak bir şey yok. Sınırlı imkanlarla maksimum verim almaya çalışacağız. Bir mücadele veren oyuncu varsa parasını da sonuna kadar alacak. Futbolculara bir ödeme yapıldı, yine yapılacak ama bu ödemelere cevap vermeyen futbolcu varsa da bunun cezası sadece kadro dışı değil, parasını da alamayacak, uzun vadede bekleyecek. Ancak herkes çıktı sahaya, mücadelesini gösterdi, hepimizin takdirini topladı sonra gereğini zaten yapacağız." şeklinde konuştu.

Son Dakika Spor Haberleri için aşağı kaydırın

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR