Sirkenin Bir Kaşığı İle Vücudunuzdaki Değişime Hazır Mısınız!

Kişisel bakım ve cilt güzelliğiniz için doğal yöntemlerden vazgeçemeyenler için elma sirkesinin cildinizi ve metabolizmanızı güçlendirmenize yardımcı olacak yararlarını yapılan araştırmalar sonucunda sizler için derledik.

Sirkenin Bir Kaşığı İle Vücudunuzdaki Değişime Hazır Mısınız!

Günlük yaşantımızda sirkeyi sadece salatalarda tatlandırıcı olarak kullanırız. Sirke üzüm ve elma suyunun bekletilmesi ile üretilmektedir. Hâlbuki sirke, besin olarak tüketilmesinin yanı sıra iyi bir tedavi edici özelliğe sahiptir. Araştırmalara göre sirke birçok hastalığa tedavi edici olabilmektedir. Sirke, özellikle de elma sirkesi, sağlığımızın dostu ve en değerli yardımcısıdır.

ÖLÜ DERİLER İÇİN

Cildinizdeki ölün derinin soyulmasına yardımcı olur. Siyah noktalardan arındırır.

TONİK

Su ile karıştırılarak tonik olarak kullanabilir gözeneklerinizi sıkılaştırabilirsiniz.

AKNE VE SİVİLCELER

Akne ve sivilceleriniz için elma sirkesinden faydalanabilirsiniz. Elma sirkesi maden suyu ile karıştırılıp sabah ve akşam sorunlu bölgeye uygulandığında sivilce ve izlerini azalmasına yardımcı olur.

AĞIZ KOKUSU

Elma sirkesini ağız kokularını önlemek için de kullanabilirsiniz. 1 kaşık elma sirkesiyle bir bardak suyu karıştırıp ağzınızı çalkalayın.

KEPEK

Saçınızdaki kepekler için son durulama suyuna yani 1 litre suya 1 çay bardağı elma sirkesi koyun ve saçlarınızı bu su ile durulayın. Bu işlem düzenli yapıldığında saçlarınız parlaklığı artacak ve kepek sorununuzun tamamen giderildiğini gözlemleyecesiniz.

KİLO VERMEK İÇİN

Fazla kilolarınızdan şikayetçiyseniz Fazla kilolarınız için bir bardak suyun içine 1-2 tatlı kaşığı sirke ve bal eklenerek sabahları aç karna düzenli olarak içilmesi gerekir. Bu şekilde kullanıldığında fazla kilolarınızın azaldığını göreceksiniz.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR