Mutfakta Enerji Tasarrufu Yaptıracak Pratik Bilgiler

Enerji faturamızın büyük bir bölümünü oluşturan mutfak gereçlerin daha tasarruflu nasıl kullanırız Ocak, fırın ya da davlumbaz kullanırken daha iyi sonuç vermeleri için yapabileceğimiz basit ama etkili yöntemleri sizin için derledik.

Mutfakta Enerji Tasarrufu Yaptıracak Pratik Bilgiler

Elektrik faturalarınızın miktarını azaltmanıza yardımcı olacak mutfak tüyoları ile hem hayatınızı daha kolay hale getirin hem de tasarruf edin.

DAVLUMBAZDA UYGUN FANI SEÇİN  

-Enerji tasarrufu ve yüksek performans için pişirme yoğunluğuna uygun fan kademesini seçmelisiniz. 

- Davlumbazı kullanırken filtre cam kapağı açık bırakmamanız gegrekir. Bu sayede enerji tüketimini optimize eder, gürültüyü azaltır ve hava çekişini daha etkin bir halde çalıştırırsınız.

- Davlumbazınız çalışırken mutfakta pencereleri açmayın. Açılan pencere alçak basıncı yok ederek davlumbazın çalışma performansını olumsuz yönde etkiler.

PİŞİRME SONLANMADAN 5 DAKİKA ÖNCE KAPATIN  

- Yiyecekler pişerken fırın kapağını sık sık açmak her defasında soğuk havanın fırın içine girmesine, bu da enerji kaybına sebep olur. Fırın kapağını mümkün olduğunca az açmalısınız.

- Pişirme bitmeden 5 dakika önce fırını, sıcaklık derecesi mümkün olan en düşük seviyeye düşürün. Bu sayede fırın içinde kalan sıcaklık ile yemeğin pişmesi tamamlanmış ve enerji tasarrufu sağlanmış olur.

 

Son Dakika Kadın Haberleri için sayfayı aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

Diğer Kadın Haberleri