Hulusi Akar: Alçak Saldırıyı Kınıyoruz

Milli Savunma Bakanı (MSB) Hulusi Akar, 'Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur. Bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmeli.' açıklamasında bulundu.

27.09.2020-12:21 - (Son Güncelleme: 29.09.2020-16:24)Hulusi Akar: Alçak Saldırıyı Kınıyoruz

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Türkiye'nin, toprak bütünlüğünü muhafaza gayretinde bütün olanaklarıyla sonuna kadar Azerbaycan'a destek vereceğini ifade etti.

MSB'den gelen açıklamada Bakan Akar, Ermeni kuvvetlerinin, Azerbaycan sivil yerleşim alanlarını hedef alan saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu.

'ERMİSTAN'IN ALÇAK SALDIRISINI ŞİDDETLE KINIYORUZ'

'İşgalci Ermenistan ateşkes ihlaliyle Azerbaycan’a saldırmış ve yine bir provokasyon peşinde olduğunu göstermiştir' diye konuşan Bakan Akar, şu ifadelere yer verdi:

'Kafkasya’da barış ve istikrarın en büyük engeli Ermenistan’ın saldırgan tutumudur ve bölgeyi ateşe atacak bu saldırganlıktan derhal vazgeçmelidir‬. Toprak bütünlüğünü koruma mücadelesinde tüm imkanlarımızla sonuna kadar Azerbaycan Türkü kardeşlerimizin yanında olacağız. Ermenistan'ın bu alçak saldırısını şiddetle kınıyoruz.'

YORUM YAZ..

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

Modal