Medya imamı olan Kemal Gülen, TRT, Anadolu Ajansı ve merkez medyaya Fetullahçı ajan yetiştiriyordu. Küçük yaşta çocuğa tecavüz davasının sanığı olan babasının, kardeşi Fetullah Gülen tarafından öldürtüldüğü ve aynı zamanda avukat olan Kemal Gülen’in bu iddiaların peşine düşmediği belirtiliyor.

Dün Kastamonu'da yakalan Kemal Gülen'in tek özelliği Fetullah Gülen'in yeğeni olması değil. Örgüt içinde silik bir tip görüntü çizmesine rağmen önemli bir misyonu vardı. İzleyiciler antipatik bulmasına rağmen uzun bir dönem Samanyolu Ana Haber'i sundu.

BABASI SEYFULLAH GÜLEN'İN TECAVÜZ DAVASI KAPATILMAYA ÇALIŞILDI

Gülen örgütü içinde birçok önemli operasyonu yöneten Kemal Gülen, 18 yaşından küçük bir kıza tecavüz iddiasıyla yargılanan ve geçtiğimiz aylarda ölen Seyfullah Gülen'in de oğlu. FETÖ'cü polis ve savcıların marifetiyle ortadan kaldırılmaya çalışılan bu tecavüz davası, Ankara'da görülmeye devam ediyor.

MEDYA İMAMLIĞI YAPTI

Gülen örgütünün önemli isimlerinden Ali Bayram'ın da damadı olan Kemal Gülen Samanyolu TV kapandıktan sonra örgütün avukatlığını yapıyordu. Uzun zaman FETÖ'nün medya imamlığını yaptı ve radyolarla da ilgilendi.

TÜM GAZETE VE TV'LERE FETÖ'CÜ GAZETECİ TRANSFER ETTİ

2010 yılından sonra çeşitli kamu kurumlarında gazetecilere habercilik eğitimi vermeye başladı. Bu eğitimlerdeki amaç kamu kurumlarına ve çeşitli medya kurumlarına Fetullahçı gazetecileri transfer etmekti. Özellikle merkez medyada ve kamu kurumlarında bu plan tuttu. 17/25 Aralık darbe girişimine kadar medyada önemli bir güç elde ettiler. Kemal Gülen'e itaat etmeyen genç gazetecilerin ise bu kadrolaşma içerisinde yer almasına imkan yoktu. Anadolu Ajansı ve TRT'deki kadrolaşma Kemal Gülen ve Ahmet Böken'in birlikte yaptığı organizasyonla gerçekleşti.

FETÖ'NÜN REYTİNG OPERASYONUNDA ADI GEÇTİ

Kemal Gülen'in adı Paralel Yapı'ya yönelik yapılan ilk operasyonlardan biri olan Reyting Operasyonu'na da karıştı. Polis-savcı-hakim-medya işbirliğiyle 2011 yılında Reyting Operasyonu yapılmış, yaklaşık 5 milyar dolarlık reklam pastasından STV'nin yıllık 1,5 milyar dolarlık pay aldığı, reyting cihazlarının cemaat üyelerinin evlerine yerleştirildiği ve bu yolda haksız kazanç sağlandığı ortaya çıkmıştı.

BABASINI FETULLAH GÜLEN Mİ ÖLDÜRTTÜ?

Fetullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen'in karıştığı bir tecavüz davasının Fetullahçı polis ve savcılar tarafından kapatılması geçtiğimiz aylarda Erzurum'da bir dizi operasyonla sonuçlanmıştı. Polisler hakkında iddianame kabul edilirken, tecavüzcülerin yargılanmasına devam ediliyor. Geçtiğimiz aylarda hastanedeki odasında ölen Seyfullah Gülen'in, FETÖ'ye yakın isimler tarafından öldürüldüğü iddiası Erzurum'da yeni bir skandala neden olmuştu.

İddiaya göre "S.Ö. adlı küçük bir kız çocuğuna iki oğlu ile birlikte defalarca tecavüz ettiği gerekçesiyle gözaltına alınıp hakkında soruşturma başlatılan Seyfullah Gülen öldürüldü. Bunu yaptırtan da Fethullah Gülen'di. Kemal Gülen avukat olmasına rağmen bu şaibeli olayın peşine düşmedi?

KÜÇÜK KIZ HER ŞEYİ ANLATMIŞTI

Fetullah Gülen'in kardeşi Seyfullah Gülen'in tecavüzüne uğrayan küçük kız emniyet ifadesinde herşeyi anlatmıştı.

"Köyden komşumuz olan Seyfullah Gülen, babama ölmeden önce para yardımı yapıyordu. Babam öldükten sonra beni zorladı ve tecavüz etti… Oğlunun Samanyolu TV'de haber sunduğunu anlatmıştı. Korkuyordum. Bunun için dediklerini yaptım. Hayattan artık bıkmıştım. Sonra polise gidip her şeyi anlattım."

SAPASAĞLAM ADAM KOMAYA GİRMİŞ

Fethullah Gülen'in ismini vermek istemeyen bir yakını medyaya şöyle anlatıyordu:

"Seyfullah abi iki yıl önce küçük bir kalp rahatsızlığı geçirmiş ve Cemaat'e ait Özel Şifa Hastanesi'ne kaldırılmıştı. Ben refakatçisiydim. Aslında durumu iyiydi ve taburcu olmasını bekliyorduk. Akşam saatleriydi. O sıralarda Cemaat'in derin adamları hastaneye girip çıkmaya başladı. Birden durumdan işkillendim ve onların arasından tanıdığım birinin yanına gidip 'Hayırdır bir şey mi oldu?' diye sordum. Bana eşini hastaneye getirdiğini söyledi. Aklıma kurt düşmüştü bir kere. Ben de araştırdım ama hastanede eşi filan yoktu. Sonra hastane yetkilileri bana gelip teşekkür edip artık ayrılabileceğimi söylediler. İnanıp gittim.

Sonra dayanamayıp yine geri döndüm. Öğrendim ki sapasağlam adam komaya girmiş ve yoğun bakıma alınmış. Beyninden ameliyat edeceklermiş. Kalp rahatsızlığı geçirmişti ama beyinde ne ola ki diye düşündüm. Oğlu Kemal Gülen'e durumu izah etmek istedim ama çekindim. Ve Seyfullah Gülen o ameliyattan çıkamadı. Ben düzmece bir ameliyatla öldürüldüğüne inanıyorum."